Aktualności

WRDS o przyszłej perspektywie finansowej

2019.07.12 09:45 , aktualizacja: 2019.07.17 11:08

Autor: Ewelina Mikulska (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Marcin Wajda za stołem Dyrektor Departamentu...
  • Widok ogólny na salę Członkowie Wojewódzkiej...
  • Plansza prezentacji z napisem Po raz 17. obradowała...
  • Widok na prezydium w tle kadru WRDS po raz kolejny...

Sprawy gospodarcze, przyszła perspektywa unijna i transport były  przedmiotem obrad XVII posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie mazowieckim.

 

Fundusze Unijne dla Mazowsza

Członkowie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie mazowieckim zapoznali się z informacjami na temat stanu przygotowań do nowej perspektywy finansowej na lata 2021–2027. Szczegółowe informacje w tym zakresie przedstawił dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie Marcin Wajda. Omówił harmonogram prac związanych z przygotowaniem dokumentów programowych oraz poinformował o trwających przygotowaniach założeń do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2021–2027. 

 

Transport kolejowy

WRDS po raz kolejny pochyliła  się nad sprawami dotyczącymi organizacji transportu kolejowego na Mazowszu. Dyskusja skupiła się głównie na priorytetach w wyborze koncepcji modernizacji linii kolejowych i drogowych w obrębie województwa. Wskazywano na sposoby minimalizowania utrudnień dla pasażerów podczas przeprowadzania prac remontowych na szlakach kolejowych oraz stworzenie ringu kolejowego wokół Warszawy, który usprawniłby dojazd mieszkańców Mazowsza do stolicy, połączył ośrodki wokół miasta, a także miałby pozytywny wpływ na ekologię.

 

Sprawy bieżące

Przewodniczący WRDS zwrócił się do zebranych, aby mieli na uwadze utrzymywanie dialogu w tak ważnych kwestiach, jak edukacja czy ochrona zdrowia.

Liczba wyświetleń: 554

powrót