Aktualności

Wygodniejsze podróżowanie po powiecie węgrowskim

2019.08.06 08:20 , aktualizacja: 2019.08.13 13:00

Autor: Rafał Bobrowski, Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Grupa uczestników uroczystości stoi na wyremontowanej drodze W uroczystościach udział...
  • Członek zarządu Elżbieta Lanc przecina wstęgę. W tle grupa uczestników uroczystości Dzięki inwestycji można...
  • Na pierwszym planie członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska przecina wstęgę na wyremontowanej drodze. Za nią stoją uczestnicy uroczystości Członkinie Zarządu...
  • Tablica informacyjna z nazwą programu, z którego dofinansowano inwestycję Inwestycję sfinansował...

Mieszkańcy wsi Kopcie (powiat węgrowski) mogą już korzystać z nowego odcinka drogi. W uroczystym otwarciu inwestycji wzięły udział Janina Ewa Orzełowska oraz Elżbieta Lanc, członkinie zarządu województwa.

 

– To niezwykle ważna inwestycja z punktu widzenia lokalnej społeczności. Dzięki rozwojowi infrastruktury drogowej, poprawia się zarówno komfort życia jak i bezpieczeństwo mieszkańców. Każde tego typu wsparcie dla regionów jest cegiełką dokładaną do rozwoju całego Mazowsza – powiedziała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków z budżetu wojewódzwa mazowieckiego związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych. Ideą programu jest wspieranie rozwoju obszarów wiejskich pod względem infrastrukturalnym, głównie poprzez modernizację i budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych, ale również dróg łączących ze sobą mniejsze miejscowości. Dzięki tej modernizacji mieszkańcy będą mogli swobodnie dotrzeć do sąsiedniej gminy Mokobody. Wyremontowany odcinek drogi jest główną trasą dojazdową do Siedlec i Węgrowa.

– Za sprawą środków z budżetu Mazowsza w gminie Grębków została zrealizowana jedna z ważniejszych inwestycji drogowych łącząca wieś Kopcie z sąsiadującą gminą Mokobody. To główna droga dojazdowa do Siedlec i Węgrowa. Wierzę, że dzięki tej inwestycji komfort codziennego podróżowania mieszkańców znacznie się polepszy – zaznaczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

Liczba wyświetleń: 182

powrót