Aktualności

E-zdrowie na Mazowszu

2019.09.23 12:00 , aktualizacja: 2019.09.23 13:48

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

(fot. pixabay.com)

E-skierowanie, e-recepta, internetowe konto pacjenta…Pod hasłem „Cyfrowa transformacja i globalizacja w obszarze zdrowia” odbyła się czwarta edycja Forum e-Zdrowia. Podczas spotkania samorząd Mazowsza reprezentowała członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Debaty, warsztaty, panele dyskusyjne i wymiana doświadczeń ponad 100 prelegentów – tak upłynęły dwa dni rozmów podczas IV Forum e-Zdrowia. Rozmawiano m.in. o nowych trendach i inspiracjach w cyfrowym zdrowiu i nowoczesnej opiece farmaceutycznej (e-recepta). Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja projektów e-zdrowia w Polsce, jak również temat wyzwania i oczekiwania kluczowych interesariuszy e-zdrowia. Wypracowano schemat dobrego ekosystemu. Mówiono także o tym, co wydarzy się w e-zdrowiu za 3, 5 czy 10 lat.

 – Mazowsze nieustannie rozwija się w obszarze e-zdrowia. Okres programowania 2007–2013 był bardzo owocny. Wdrożyliśmy m.in. u naszych 23 podmiotów leczniczych repozytorium Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, co pozwala lekarzom na wgląd do dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w innych podmiotach projektu. Obecnie realizujemy projekt e-zdrowie dla Mazowsza 2, którego wartość całkowita przekracza ponad 101 mln zł. Chcemy, by pacjenci Mazowsza mieli dostęp do e-rejestracji, e-badania, e-powiadomienia o terminie wizyty u specjalisty, e-korespondencji z podmiotem leczniczym, e-wypisu, e-informatora i do telekonsultacji. Będzie to możliwe do zrealizowania za sprawą Mazowieckiego Centrum Obsługi Pacjenta. Wspólnie budujemy nasze e-zdrowie dla Mazowsza – zaznaczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

Liczba wyświetleń: 188

powrót