Aktualności

Jubileusz OSP w Wąsach

2019.09.23 14:35 , aktualizacja: 2019.09.23 14:54

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • współne zdjęcie strazaków i gości jubileuszu 90-lecia jednostki OSDP Wąsy Członek zarządu Janina Ewa...
  • samochód strazącki stoi przez siedzibą OSP Wąsy Nowy wóz strażacki już w...
  • buty i inne części munduru bojowego Mundury bojowe dla...
  • Jednostka OSP Wąsy podczas...

Takie żywioły jak ogień czy woda to trudni przeciwnicy. Aby skutecznie z nimi walczyć potrzebne są nie tylko doświadczenie i odwaga, ale także nowoczesny, profesjonalny sprzęt. Wiedzą o tym doskonale strażacy ochotnicy z OSP Wąsy (pow. miński), którzy przezwyciężając własne słabości i strach, często ocierając się o śmierć, podejmują wiele ryzykownych i trudnych zadań, ratując zdrowie, mienie i życie ludzkie.

 

Druhowie z OSP Wąsy (gm. Kałuszyn) obchodzą w tym roku 90-lecie działalności jednostki. Wyjątkowy jubileusz świętowali wspólnie z mieszkańcami gminy Kałuszyn podczas Powiatowego Dnia Strażaka. Członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska pogratulowała druhom jubileuszu. Podziękowała za determinację oraz profesjonalizm, jakim wykazują się podczas przeprowadzanych akcji ratowniczo-gaśniczych. Przekazała też strażakom 6 kompletów ubrań bojowych, które ufundował Samorząd Województwa Mazowieckiego. Do jednostki trafił też samochód strażacki, przekazany strażakom przez OSP Stegny.

 

– Wszyscy wiedzą, jak ważne jest bezpieczeństwo. Jako mieszkańcy Mazowsza możemy spać spokojnie, wiedząc, że nad naszym bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani i gotowi do działania druhowie – podkreśliła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska. – Służba strażacka to powołanie. Doceniam Wasz codzienny trud i dziękuję wszystkim strażakom z OSP Wąsy, którzy dzielnie od 90 lat bezinteresownie niosą pomoc innym – dodała.

 

W uroczystościach udział wzięła również dyrektor Delegatury UMWM w Siedlcach Magdalena Sałata.

Liczba wyświetleń: 240

powrót