Aktualności

Dobre wieści dla druhów z ziemi ciechanowskiej

2019.09.25 10:25 , aktualizacja: 2019.09.25 14:32

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Widok na stół prezydialny Do pięciu jednostek trafi w...
  • Pamiątkowe zdjęcia z przedstawicielem beneficjenta – Inwestując w samochody...
  • Beneficjenci z marszałkiem i radnym Konradem Wojnarowskim a Mazowszu działa ok. 2...

Strażacy ochotnicy z Gzów, Świercz, Jońca, Gołymina-Ośrodka oraz Nasierowa Górnego mogą pochwalić się wsparciem, które zdobyli z budżetu Mazowsza. Środki przyznane przez radnych województwa pomogą im w zakupie samochodów strażackich oraz remontach strażnic. Do pięciu jednostek trafi w sumie ponad 225 tys. zł 

 

Na sprzęt strażacki

 

– Inwestując w samochody strażackie czy profesjonalny sprzęt, inwestujemy w nasze bezpieczeństwo. Ochotnicy często są pierwsi na miejscu zdarzenia, muszą mieć więc niezawodne narzędzia, by skutecznie nieść pomoc. Jestem przekonany, że ochotnicy, których na Mazowszu mamy ok. 70 tys. są też dla zawodowych strażaków nieocenionym wsparciem w ich pracy – podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

 

OSP w Gzach (powiat pułtuski) i OSP w Świerczach (powiat pułtuski), dzięki dofinansowaniu z budżetu Mazowsza – po 100 tys. zł – kupią średnie samochody ratowniczo-gaśnicze wyposażone w sprzęt specjalistyczny.

 

Strażacy z OSP Nasierowo-Górne (gm. Gołymin-Ośrodek, powiat ciechanowski) za 11 tys. zł zakupią m.in. specjalistyczne nożyce hydrauliczne, przydatne przy wypadkach drogowych. 

 

Na remonty strażnic

 

Przy udziale środków z budżetu województwa mazowieckiego ochotnicze straże pożarne modernizują swoje strażnice. W tym roku radni województwa przeznaczyli na ten cel ponad 2 mln zł. W sumie zmodernizowanych zostanie 173 remiz.  OSP w Gołyminie-Ośrodku wyremontuje posadzki w boksach garażowych strażnicy. Na ten cel zdobyli ponad 12 tys. zł. Z kolei strażacy z Jońca (powiat płoński) środki z budżetu Mazowsza – ponad 12 tys. zł przeznaczą na wymianę okien i drzwi oraz remont klatki schodowej wraz z wymianą schodów.

 

O tym, jak istotną rolę odgrywa pomoc strażaków ochotników, najlepiej mówią statystyki. Na Mazowszu działa ok. 2 tys. jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które tylko od początku tego roku interweniowały ponad 36 tys. razy.

Liczba wyświetleń: 113

powrót