Aktualności

Ochotnicy z okolic Warszawy z funduszami na sprzęt i remonty

2019.09.25 15:05 , aktualizacja: 2019.09.26 08:54

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Widok na stół przezydialny Umowy z samorządowcami z...
  • Adam Struzik i Bożena Żelazowska ze strażakami Wsparcie o wartości ponad...
  • Pamiątkowe zdjęcie z beneficjentem Samorząd Województwa...

Strażacy ochotnicy z powiatów okołowarszawskich, przy udziale środków z budżetu Mazowsza, wyremontują strażnice, kupią nowe samochody strażackie oraz specjalistyczny sprzęt. Umowy z samorządowcami z sześciu powiatów podpisał marszałek Adam Struzik. Wsparcie o wartości ponad 750 tys. zł trafi do 10 OSP.

 

– Dziś środkami z budżetu Mazowsza dokładamy się do zakupu aż siedmiu nowych samochodów strażackich. Ten zakup umożliwi strażakom jeszcze szybsze i bezpieczniejsze dotarcie z pomocą.  – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Remonty strażnic

Strażacy z OSP Nasielsk (powiat nowodworski), OSP Ludwinów-Józefów (powiat wołomiński) oraz OSP Skuły (powiat grodziski), dzięki wsparciu samorządu Mazowsza – po 12,4 tys. zł – przeprowadzą prace remontowe w swoich strażnicach. 

 

– Równie ważne, jak profesjonalny, niezawodny sprzęt jest miejsce, w którym jest przechowywany. Remonty strażnic to często wydatki, na które trudno wygospodarować środki samorządom w swoich budżetach. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom. Dlatego w budżecie Mazowsza na ten cel zarezerwowaliśmy 2 mln zł  – dodaje Bożena Żelazowska, radna województwa mazowieckiego.

 

Będą samochody i dron

Z kolei strażacy ochotnicy z OSP Łukowiec i OSP Gadka (powiat otwocki), OSP Uwieliny (powiat piaseczyński), OSP Raszyn (powiat pruszkowski), OSP Kobyłka oraz OSP Ząbki  (powiat wołomiński) otrzymają z budżetu województwa mazowieckiego po 100 tys. zł dofinansowania na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z wyposażaniem. Dodatkowo ochotnicy ze Skuł (powiat grodziski) otrzymają 100 tys. zł na zakup samochodu strażackiego.

 

OSP Jazgarzew (powiat piaseczyński) przy wsparciu 20 tys. zł kupi drona z kamerami. 

 

 

Liczba wyświetleń: 283

powrót