Aktualności

Jubileusz OSP w Rządzy

2019.09.30 11:30 , aktualizacja: 2019.09.30 14:28

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Członek zarządu Janina Ewa...
  • Strażakom medale przekazała...
  • Jednostka zaprezentowała...

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rządzy (gm. Stanisławów) obchodziła 90-lecie funkcjonowania. W uroczystościach udział wzięła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła msza św. polowa na placu przy budynku OSP w Rządzy. Za zasługi dla Mazowsza oraz wkład w ochronę i poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, marszałek województwa Adam Struzik przyznał jednostce Medal Pamiątkowy Pro Mazovia. Wyróżnieni tą nagrodą zostali także wieloletni naczelnik jednostki Krzysztof Wojdyna oraz sekretarz OSP Józef Wojtyński. Odznaczenia wręczyła Janina Ewa Orzełowska. Przekazała też całej jednostce komplety ubrań bojowych, które mają wspomóc druhów w codziennej pracy.

– Bardzo się cieszę, że mogę wręczyć Wam odznaczenia, na które bez wątpienia zasłużyliście swoim oddaniem i bezinteresownością. Pod tym względem jesteście wzorem do naśladowania, reprezentujecie bowiem cechy ważne dla zgodnego funkcjonowania całego społeczeństwa. Wasz jubileusz jest okazją do złożenia Wam jak najlepszych życzeń oraz najszczerszych podziękowań za trud i poświęcenie. Mam nadzieję, że te komplety ubrań bojowych pozwolą wam na jeszcze sprawniejsze wykonywanie swojej pracy i zapewnią wam bezpieczeństwie. Niosąc pomoc innym, sami musicie mieć pewność, że możecie liczyć na pomoc z zewnątrz. Dlatego też Samorząd Województwa Mazowieckiego wspiera wszystkie OSP, dbając o komfort nie tylko mieszkańców, ale i wszystkich strażaków – podkreśliła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.  

 

Odznaczono również Srebrnym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” sztandar jednostki. Dodatkowo wręczono medale i wyróżnienia – w tym Złote, Srebrne i Brązowe Medale „Za zasługi dla pożarnictwa”, a także odznaczenia za wieloletnią służbę. 

Liczba wyświetleń: 231

powrót