Aktualności

Mazowsze wspiera strażaków

2019.10.22 14:25 , aktualizacja: 2019.10.22 15:19

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • przed budynkiem strażnicy stoją strażacy OSP Wyszków i zzłonek zarządu województwa Elżbieta Lanc Członek zarządu województwa...
  • Nowe umundurowanie dla strazaków przekazuje członek zarządu województwa Elżbieta Lanc Strażacy OSP Wyszków...
  • na scenie wsystępują najmłodszi mieszkańcy Wyszkowa Artystyczny występ...

Nowe stroje bojowe otrzymali strażacy z OSP Wyszków z gminy Liw. Strażacy na zakup specjalnych ubrań otrzymali dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego w kwocie ponad 19 tys. zł. Umundurowanie przekazała członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

 

Zakupiony z budżetu Mazowsza sprzęt to m.in. kurtki, spodnie, buty gumowe, rękawice i hełmy z latarkami (po pięć sztuk).

 

– Cieszę się, że jako samorząd Mazowsza wspieramy finansowo lokalne OSP. To bardzo ważne, aby strażacy zawsze mieli jak najlepszy sprzęt. To oni są pierwsi na miejscu zdarzenia, dbając o nasze bezpieczeństwo – podkreśliła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Miej serce i patrz w serce

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wyszkowa w gminie Liw świętują w tym roku 100-lecie istnienia jednostki. Zaangażowanie i nieustanna gotowość strażaków – ochotników zostały docenione przez Samorząd Województwa Mazowieckiego Medalem Pamiątkowym ,,Pro Masovia’’, który jednostka otrzymała w maju br. Pisaliśmy o tym w artykule „OSP we wsi Wyszków istnieje od 100 lat”.

 

Działania OSP Wyszków to nie tylko wyjazdy na interwencje i akcje ratowniczo-gaśnicze. To również organizowanie i uczestniczenie w lokalnych inicjatywach. Jedną z nich jest zbiórka środków, w ramach akcji ,,Jesienna Pomoc’’, na leczenie dla młodej mieszkanki Sokołowa Podlaskiego walczącej z chłoniakiem.

 

Liczba wyświetleń: 339

powrót