Aktualności

Lekcja o Mazowszu z marszałkiem

2019.11.06 15:55 , aktualizacja: 2019.11.07 14:23

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Z lekcji o Mazowszu,...
Uczniowie poznali, jak...

Uczniowie z dwóch klas pierwszych XXIII LO im. M. Curie-Skłodowskiej w Warszawie podczas spotkania w urzędzie marszałkowskim z pierwszej ręki poznali informacje o samorządzie terytorialnym na Mazowszu. Nie zabrakło też ciekawostek związanych z naszym regionem.

 

Tematykę samorządności w przystępny sposób przybliżył uczniom marszałek Adam Struzik. Wyjaśnił m.in. na czym polega nowy podział statystyczny województwa i jakie z tego faktu korzyści płyną dla mieszkańców. Uczniowie wysłuchali też wielu, nieznanych im dotąd, ciekawostek o województwie. Rzecznik prasowa, zastępca dyrektora Kancelarii Marszałka Marta Milewska opowiedziała o Mazowszu – jakimi symbolami się posługuje, skąd pochodzi jego nazwa, czym się charakteryzuje i z czego słynie. Goście otrzymali także garść informacji o potencjale przyrodniczo-kulturalnym województwa.

– Spotkania z młodymi ludźmi to zawsze duża dawka pozytywnej energii. Miło jest obserwować, jak ciekawa świata i tego, co się wokół niej dzieje, jest mazowiecka młodzież. Jak widać, coraz częściej szuka informacji o działalności samorządów – mówił marszałek Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 383

powrót