Aktualności

24 tys. zł dla strażaków z Czerwonki

2019.12.03 15:00 , aktualizacja: 2019.12.03 15:55

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Strażacy z jednostki OSP w...
Samorząd Województwa...

Druhowie z powiatu makowskiego mogą liczyć na wsparcie samorządu Mazowsza. Radni województwa zdecydowali o przekazaniu 24 tys. zł dla OSP Czerwonka. Środki umożliwią zakup rozpieracza ramieniowego do zestawu narzędzi hydraulicznych.

 

Umowę w tej sprawie podpisała Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

– Ochotnicza Straż Pożarna dostała dziś 24 tys. zł, które przeznaczy na zakup rozpieracza ramieniowego, bardzo pomocnego w razie konieczności pomocy ofiarom wypadków zakleszczonym w samochodzie. Druhowie często jako pierwsi zjawiają się na miejscu zdarzenia i choć mają odpowiednie umiejętności i wiedzę, jest w nich ogromny zapał oraz chęć niesienia pomocy, to przez braki w wyposażeniu, zmuszeni są czekać na przybycie innych służb ratunkowych. Dzięki dofinansowaniu, strażacy z Czerwonki kupią sprzęt, który może uratować komuś życie – powiedziała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych nie tylko gaszą pożary, ale przychodzą z pomocą także w czasie innych klęsk żywiołowych. Wzywani są też do wypadków drogowych. Dlatego też, Samorząd Województwa Mazowieckiego po raz kolejny przyznał dodatkowe środki na doposażenie mazowieckich jednostek OSP. Tym razem na zakup sprzętu i wyposażenia przeznaczył 7,8 mln zł, z czego ponad 24 tys. zł trafi dla OSP Czerwonka.

– Jednostki OSP odgrywają dużą rolę, zwłaszcza w tak małych rolniczych gminach jak nasza, dlatego wszelkie wsparcie jest dla nas bardzo ważne – mówił sekretarz gminy Czerwonka Jan Seroka.

Liczba wyświetleń: 281

powrót