Aktualności

Szlachetna Paczka w Stanisławowie

2019.12.09 14:55

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • W akcję, obok...
  • Cała akcja została sprawnie...
  • W ręce obdarowanych trafiły...

Już po raz piąty w gminie Stanisławów (pow. miński) zorganizowano zbiórkę produktów dla najbardziej potrzebujących rodzin. W akcji rozdzielania prezentów udział wzięła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Realizatorem kilkudniowego finału Akcji „Szlachetna Paczka w Stanisławowie” byli wolontariusze – pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W akcję, poza wolontariuszami, zaangażowali się strażacy ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy, jak również przedstawiciele władz lokalnych z wójt gminy Stanisławów Kingą Sosińską na czele.

 

Świadectwo dobrej woli

Z tegorocznej edycji skorzystały 32 rodziny z terenu gminy. Były to głównie osoby starsze, samotne i schorowane. Każda z potrzebujących rodzin znalazła swoich darczyńców. W zależności od potrzeb przekazano opał, artykuły spożywcze lub sprzęt AGD – m.in. kuchenki, lodówki, pralki i sprzęt elektroniczny.

– Zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia to idealna okazja do wyciągnięcia pomocnej dłoni do potrzebujących, do tych którzy oczekują naszego wsparcia. Mieszkańcy Mazowsza nie raz udowodnili, że ich serca przepełnione są życzliwością. Jako samorząd wspieramy wszelkie inicjatywy, które pozwolą na zacieranie różnic w społeczeństwie. Pamiętajmy, że warto pomagać. Nie tylko w okresie świąt – podkreśliła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, która wraz z wójt Kingą Sosińską i strażakami rozwoziła paczki potrzebującym.

Liczba wyświetleń: 236

powrót