Aktualności

Wsparcie dla strażaków z subregionu siedleckiego

2020.01.10 15:35 , aktualizacja: 2020.02.04 15:01

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Dwa samochody strażackie stoją obok siebie Komenda Powiatowej Straży...
  • kobieta wita się ze strażakiem ubranym w kombinezon strażacki i kask ochronny Członek zarządu Janina Ewa...
  • uczestnicy spotkania pozują do wspólnego zdjęcia; obok nich leży sprzęt strazacki Druhny i druhowie z...
  • strażacy podpisujądokumenty potwierdzajace przejęcie zakupionego sprzętu, obok na stole leżą hełmy Jednostka OSP w Dąbrówce...

Nowe wozy bojowe, agregat prądotwórczy i hełmy specjalistyczne trafiły do strażaków z subregionu siedleckiego. Członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska podkreśliła, że przekazany sprzęt ułatwi ochotnikom prowadzenie akcji bojowych i poprawi ich bezpieczeństwo.

 

Nowe wozy w Siedlcach

Jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach odebrała kluczyki do dwóch nowoczesnych radiowozów, które będą służyły im podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Nowe pojazdy to samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 6,9/40/4 Scania P450 o napędzie 4x4 oraz samochód rozpoznawczo-ratowniczy Ford wraz z agregatem pompowym. Ich zakup był możliwy dzięki wsparciu z programu Współpracy Transgranicznej Polska–Białoruś–Ukraina 2014–2020. Pozyskane środki pokryły koszt zakupu w 90 proc. Pozostałą kwotę wpłaciło miasto Siedlce. Klucze do pojazdów odebrał brygadier Tomasz Ławecki, dowódca JRG nr 1 w Siedlcach.

 

– Bardzo się cieszę, że Mazowsze skutecznie potrafi wykorzystywać środki przyznawane w ramach programu Polska-Białoruś-Ukraina. Wsparcie dla strażaków, którzy codziennie narażają swoje życie, abyśmy wszyscy mogli czuć się bezpiecznie, jest podstawą naszego działania. Dzięki nowoczesnym pojazdom, akcje w regionie siedleckim będą przeprowadzane sprawniej i z zachowaniem wszystkich warunków bezpieczeństwa – podkreślała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Wsparcie dla OSP Skórzec i Dąbrówka Stany

Specjalistyczny sprzęt trafił również do ochotników jednostek w Skórcu i Dąbrówce Stany. Strażacy z pierwszej jednostki otrzymali nowoczesny agregat prądotwórczy oraz po cztery radiotelefony oraz hełmy strażackie typu HEROS-TITAN z latarkami. Osiem tego typu hełmów przekazano także jednostce w Dąbrówce Stanach.

Liczba wyświetleń: 263

powrót