Aktualności

Ważne Centrum w Cegłowie otwarte

2020.01.16 09:00 , aktualizacja: 2020.01.16 10:48

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • Samorząd województwa...
  • – To kolejna potrzebna...
  • Oprócz działań edukacyjnych...
  • Na uroczystości otwarcia...
  • Uroczystość połączono z...
  • Podziękowania dla osób...
  • Projekt jest bardzo ważny z...

Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Przyrody w Cegłowie (powiat miński) już otwarte. Inwestycja uzyskała ponad 2 mln zł dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego.

 

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

 

Centrum ważne dla mieszkańców

– To kolejna potrzebna inwestycja zrealizowana przy udziale środków z budżetu Mazowsza. Cieszę się, że oprócz działań edukacyjnych i proekologicznych Centrum będzie spełniało funkcję integrującą mieszkańców. Będą z niego korzystać także organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, OSP czy kluby sportowe. Gratuluję zwłaszcza wójtowi Cegłowa Marcinowi Uchmanowi olbrzymiej determinacji i zaangażowania w pracę na rzecz mieszkańców – powiedział marszałek Adam Struzik.

 

– Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego to nasz pilotażowy program, na który przeznaczyliśmy ponad 57 mln zł. Tymi środkami wspieramy poszczególne części Mazowsza, tym samym wyrównując między nimi dysproporcje. Wśród dofinansowanych projektów znalazły się m.in. budowa dróg i bulwarów, ale też rozbudowy ośrodków kultury czy uruchomienie parku nauki – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Projekt jest bardzo ważny z punktu widzenia społeczno-gospodarczego całego województwa mazowieckiego. W Centrum będą odbywać się szkolenia, seminaria i konferencje. Inwestycja objęła prace projektowe i budowlane, a także zakup i montaż wyposażenia. Budynek Centrum wyposażony został w niezbędne instalacje. Dodatkowo wybudowany został parking, a teren wokół oświetlono. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Siedziba OSP

Uroczystość połączono z otwarciem siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Cegłowie. To budynek dwukondygnacyjny, murowany o powierzchni użytkowej 680 m2. Na parterze znajduje się hala garażowa na cztery samochody ratowniczo-gaśnicze i specjalne, szatnia, pomieszczenie gospodarcze, toalety, kuchnia i sala wielofunkcyjna, natomiast na piętrze dyżurka, szatnia, łazienka, sypialnia i pomieszczenie socjalne.  Budowa trwała ponad rok i pochłonęła przeszło 2,5 mln zł.  

 

Liczba wyświetleń: 377

powrót