Aktualności

40 lat minęło…

2020.01.27 12:15 , aktualizacja: 2020.01.30 13:23

Autor: opr. Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • na scenie stoją rezes MSM Lech Chodkowski z medalem Pro Masovia, marszałek Adam Struzik i dyrektor Delegatury UMWM w Płocku Tomasz Kominek Prezes MSM Lech Chodkowski,...
  • na scenie stoją pracownicy MSM, trzymają w ręku nagrody Gala jubileuszowa odbyła...
  • marszałek Adam Struzik wręcza Elżbiecie Łakomskiej z MSM dyplom uznania Dyplom uznania z rąk...
  • Janusz Pawłowski, zastępca prezesa MSM z dyplomem uznania Marszałek Adam Struzik...

Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa świętowała jubileusz 40-lecia działalności. Marszałek Adam Struzik uhonorował prezesa MSM Lecha Chodkowskiego Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” za szczególne zasługi na rzecz rozwoju spółdzielczości na Mazowszu. Dyplomy uznania, za efektywne działania podnoszące standard życia mieszkańców regionu, trafiły do członków zarządu oraz rady nadzorczej spółdzielni.

 

Spółdzielnia od początku swojej działalności realizuje ambitne inwestycje służące poprawie jakości życia mieszkańców regionu. MSM jest drugim co do wielkości zarządcą nieruchomości w Płocku. Głównym terenem jej działania są płockie osiedla Międzytorze, Podolszyce i częściowo Skarpa. W zasobach spółdzielni są 124 budynki mieszkalne oraz 2 żłobki, 3 przedszkola, 2 szkoły, Społeczne Liceum Zawodowe, 5 aptek i ponad 230 lokali handlowych. Spółdzielnia nadal działa prężnie na miejskim rynku nieruchomości. W trakcie budowy są kolejne osiedla.

 

Administracja spółdzielni zatrudnia 65 wykwalifikowanych pracowników, z czego 10 osób posiada licencję zarządcy nieruchomości. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu powstały nie tylko nowe budynki, ale także wybudowane przed laty osiedla zyskują nowy wygląd i funkcjonalność. MSM ma na swoim koncie wiele tytułów i odznaczeń w obszarze zarządzania nieruchomościami –  Mazowiecka Firma Roku 2005, statuetka Złotego Orła Mazowieckiego Biznesu, złota odznaka „Zasłużony dla budownictwa”, odznaczenie za zasługi dla gospodarki nieruchomościami przyznane przez Ogólnopolską Izbę Zarządzania Nieruchomościami.

 

Prezesem Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej (od 2002 r.) jest Lech Chodkowski. Jest wieloletnim zasłużonym działaczem ruchu spółdzielczego oraz działań na rzecz mieszkańców Płocka. Za jego kadencji spółdzielnia wdrożyła system zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001:2000, który gwarantuje ciągłe podwyższanie jakości i efektywności działań, zainicjowała też wiele prospołecznych i proekologicznych projektów. Prezes Chodkowski jest m.in. inicjatorem budowy na terenie osiedli MSM specjalnych pawilonów prowadzących selektywną zbiórkę odpadów wtórnych, a także ich bieżącą segregację.

 

Uroczystości jubileuszowe 40-lecia działalności Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyły się w Domu Technika w Płocku. Zgromadziły m.in. przedstawicieli samorządu Mazowsza, miasta Płocka oraz środowisk branżowych.

 

 – Serdecznie gratuluję jubileuszu 40-lecia Spółdzielni oraz dotychczasowych zasług w tworzeniu przyjaznej mieszkańcom, bezpiecznej i wygodnej przestrzeni miejskiej. Z uznaniem obserwuję, jak osiedla stają się coraz bardziej nowoczesne i dostosowane do indywidualnych potrzeb ich mieszkańców. Doceniam też troskę o powstawanie nowych żłobków, przedszkoli, szkół i lokali handlowych. Wszystko to sprzyja kształtowaniu pozytywnego wizerunku Płocka, gwarantując tym samym jego dalszy społeczny, gospodarczy i kulturalny rozwój – mówił podczas gali marszałek Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 465

powrót