Aktualności

Nowy sprzęt dla OSP Czerwonka

2020.02.12 14:30 , aktualizacja: 2020.02.20 09:59

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Grupa strażaków w garniturach stoi przodem wpatrzona w kamerę. Miedzy nimi jest Elżbieta Lanc i Mirosław Augustyniak Ze strażakami spotkali się...
Na blacie stołu leży rozpieracz ramieniowy z naklęjką, że zakup sfinansowano ze środków samorządu województwa Profesjonalny sprzęt...

Druhowie z OSP Czerwonka (powiat makowski) otrzymali od Samorządu Województwa Mazowieckiego dofinansowanie na zakup nowego sprzętu. Ze strażakami spotkała się członek zarządu Elżbieta Lanc oraz radny województwa Mirosław Augustyniak.

 

Zakupiony z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego sprzęt to rozpieracz ramieniowy czyli część zestawu ratownictwa technicznego, potrzebnego przy ratowaniu ofiar wypadków drogowych. Jego wartość to ponad 24 tys. zł.

– Samorząd Mazowsza zawsze wspierał Ochotnicze Straże Pożarne. Zakup sprzętu dla OSP Czerwonka to bardzo ważne przedsięwzięcie, bo profesjonalny sprzęt oznacza bezpieczeństwo zarówno ratujących, jak i poszkodowanych. Dziękuję Wam za nieustającą gotowość do niesienia pomocy – zwróciła się do strażaków członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Nie tylko na wezwanie…

OSP Czerwonka bierze czynny udział w życiu lokalnego społeczeństwa. Ściśle współpracuje z urzędem gminy oraz tutejszym centrum kultury przy organizacji wydarzeń kulturalno-sportowych na terenie powiatu makowskiego.  Obecnie w jej szeregach jest 27 strażaków. Od 2014 r. jednostka wpisana jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Liczba wyświetleń: 755

powrót