Aktualności

Samorząd Mazowsza wesprze 47 NGO

2020.05.19 15:25 , aktualizacja: 2020.05.20 10:44
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Grafika ilustrująca kwotę dofinansowania Aż 430 tys. zł trafi do...

Zarząd Województwa Mazowieckiego ogłosił dwa konkursy, w których NGO mogły ubiegać się o wsparcie finansowe dla lokalnych projektów. Dofinansowanie otrzyma 47 organizacji.


Będą uczyć o lokalnych tradycjach, zapraszać na warsztaty gotowania i zielarskie, ale też pokazywać rolę pszczół w ekosystemie. Zarząd Mazowsza właśnie rozstrzygnął dwa konkursy ofert dla organizacji pozarządowych – jeden dotyczący promowania mazowieckich produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych, a drugi – rolnictwa ekologicznego, w tym upowszechnienie roli pszczół w środowisku naturalnym. W sumie, w dwóch konkursach wsparcie o łącznej wartości blisko 430 tys. zł trafi do 47 mazowieckich organizacji.


Oferta dla społeczności lokalnych


 – To właśnie takie małe inicjatywy budują lokalne społeczności. Często w ich przygotowaniu biorą udział całe rodziny czy też sąsiedzi z jednej miejscowości. To jednoczy i integruje. W tym roku swoją siłę, co mnie bardzo cieszy, pokazały panie z kół gospodyń wiejskich, zdobywając pieniądze na wiele swoich świetnych projektów. Patrząc na listę tegorocznych beneficjentów, wiem, że będzie się w tym roku działo nie tylko ciekawie, ale przede wszystkim pysznie. Gratuluję wszystkim organizacjom – podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.


Duże możliwości


W ramach pierwszego konkursu organizacje mogły ubiegać o wsparcie przedsięwzięć  dotyczących  promowania produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych w ramach idei Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze. Na ten konkurs wpłynęło 86 wniosków. W sumie wsparcie trafi do 30 organizacji pozarządowych. Jego łączna wartość to blisko 270 tys. zł. Na realizację autorskiego przedsięwzięcia można było zdobyć do 10 tys. zł.
Z kolei wsparcie w konkursie ofert dotyczącym propagowania rolnictwa ekologicznego, w tym upowszechnienia roli pszczół w środowisku naturalnym ubiegało się 39 ofert. W sumie dofinansowanych zostanie 17 przedsięwzięć.  Wartość wsparcia wszystkich to blisko 160 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 364

powrót