Aktualności

Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu z dofinansowaniem

2020.07.17 14:10 , aktualizacja: 2020.07.28 10:27

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

sygnatariusze umowy z symbolicznym czekiem Dzięki pomocy samorządu...

Gmina Myszyniec otrzymała wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego na poszerzenie oferty kulturalnej Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej. Wartość inwestycji to 980 tys. zł, z czego 588 tys. zł stanowi dofinansowanie samorządu Mazowsza. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz burmistrz Myszyńca Elżbieta Abramczyk.

 

– Instrument zadań ważnych stworzyliśmy z myślą o wszystkich tych samorządach, które nie są w stanie same zrealizować niezbędnych inwestycji. To już druga edycja programu wsparcia. W bieżącym roku na jego realizację przeznaczyliśmy 50 mln zł. Potrzeby wciąż są duże. Zwłaszcza teraz, gdy z powodu epidemii wpływy do budżetów samorządów są coraz niższe – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Obecnie realizowany jest pierwszy etap inwestycji, który obejmuje modernizację sali widowiskowej. Decyzją zarządu województwa gmina otrzymała w ubiegłym roku wsparcie z UE w ramach PROW 2014–2020. Dzięki temu sala zostanie wyposażona w specjalny sprzęt oraz miejsce dla tłumacza, który będzie tłumaczył przedstawienia w całości grane w gwarze kurpiowskiej.

 

Już niebawem rozpocznie się realizacja drugiego etapu, który zakłada dostosowanie sali do funkcji kinowej poprzez m.in. doposażenie w systemy projekcyjne, profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie. Na scenie pojawią się kurtyny, rolety oraz podłoga baletowa. W ramach prac wyremontowane zostaną też łazienki, dobudowane foyer, a pomieszczenie biurowe zamieni się w bufet. Modernizację przejdzie także kotłownia. Zakończenie inwestycji zaplanowano na maj przyszłego roku.

 

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

 

Liczba wyświetleń: 130

powrót