Aktualności

3 mln zł z budżetu Mazowsza na budowę mostu i remont drogi

2020.07.22 15:20 , aktualizacja: 2020.07.22 15:38

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Wkrótce rozpoczną się prace...
  • Droga wojewódzka nr 720 w...
  • To co buduje strategię...

Dzięki środkom z budżetu Mazowsza w Szulmierzu (powiat ciechanowski) powstanie nowy most. Koszt inwestycji to 1,5 mln zł. Roboty powinny zakończyć się do końca roku. Kolejne 1,5 mln zł władze Mazowsza przeznaczą na remont nawierzchni na drodze wojewódzkiej nr 720. Umowę ze strony Samorządu Województwa Mazowieckiego podpisała członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

– Są to rzeczywiście ważne inwestycje i niezwykle istotne dla wygody i komfortu mieszańców. Wierzymy, że to co buduje strategię województwa mazowieckiego, to systematyczne i planowe realizowanie zadań związanych z budową dróg wojewódzkich. Te projekty są tego kolejnym przykładem – mówiła Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Nowa przeprawa w Szulmierzu

Wkrótce rozpoczną się prace rozbiórkowe mostu w Szulmierzu (gmina Regimin, powiat ciechanowski) i budowa nowego obiektu. Koszt inwestycji to ponad 1,5 mln zł. Środki w całości pochodzą z budżetu samorządu województwa. Jezdnia na nowym obiekcie zostanie poszerzona do 7 m, wykonane będą opaski asfaltowe oraz bariery nad obiektem i przy dojazdach. Roboty potrwają do końca roku. Ruchu kołowy zostanie poprowadzony tymczasowym jednokierunkowym bypassem obok istniejącego mostu. Bypass będzie posiadał nawierzchnię twardą o szerokości 3 m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,5 m i 1,25 m. Pobocze o szerokości 1,25 m przeznaczone będzie dla pieszych. Wykonawcą robót będzie Strabag Sp. z o.o.

 – Inwestycja będzie polegała na rozbiórce obecnego mostu żelbetowego i budowie w tym miejscu nowego obiektu – to będzie przepust rurowy o przekroju łukowo-kołowym. Poszerzona będzie też jezdnia. Jest to krótki odcinek, bo budowa będzie dotyczyła samego mostu z dojazdami. Natomiast będzie on wybudowany przyszłościowo pod dalszą rozbudowę drogi. Na pewno zwiększy to komfort podróżowania i bezpieczeństwo. Termin realizacji inwestycji jest wyznaczony na grudzień – mówił Marcin Zaręba dyrektor oddziału Mazowsze grupy STRABAG Sp. z o.o.

 

Remont drogi wojewódzkiej nr 720 w Błoniu i Nadarzynie

Planowany jest remont nawierzchni na 2,1-kilometrowym odcinku (ul. Poniatowskiego i ul. Nowakowskiego) od drogi krajowej nr 92 do przejazdu kolejowego w Błoniu wraz z regulacją wysokościową studni kanalizacyjnych, wpustów deszczowych oraz odtworzeniem oznakowania poziomego. Wyremontowane zostanie też rondo w Nadarzynie wraz z remontem chodników, regulacją wysokościową studni kanalizacyjnych oraz wpustów deszczowych oraz odtworzeniem oznakowania poziomego. Na realizację tej inwestycji władze Mazowsza przeznaczą prawie 1,5 mln zł. Wykonawcą prac budowlanych będzie firma AGLET Sp. z o.o.

– Jest to 8. już inwestycja realizowana dla Zarządu Województwa Mazowieckiego. Wcześniej też współpracowaliśmy przy remontach i budowie dróg takich jak Gniewoszów–Puławy, następnie była droga wojewódzka w Pionkach oraz droga w Garbatce, czyli wyjazd w kierunku Bąkowca. Wszystkie te zadania zrealizowane były w terminie. Odbiory odbyły się zgodnie ze sztuką budowlaną, bez uwag i bez zastrzeżeń – powiedział Dariusz Mazur dyrektor zarządzający AGLET Sp. z o.o.

 

Liczba wyświetleń: 310

powrót