Aktualności

Sprzęt dla strażaków z gminy Mokobody

2020.08.17 11:40 , aktualizacja: 2020.08.18 10:44

Autor: Rafał Bobrowski (ON), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Strażacy ochotnicy stoją przed murowanym budynkiem - siedzibą OSP w Mokobodach Jednostka OSP w Mokobodach...
osiem osób stoi przed wozem strażackim, jeden ze strażaków trzyma w ręku list gratulacyjny Sprzęt, zakupiony przez...

Pilarka spalinowa oraz narzędzie Hooligan służące m.in. do odcinania lub przesuwania różnych typów przeszkód i barier podczas akcji ratowniczych trafiły do jednostki OSP Mokobody (pow. siedlecki). Specjalistyczny sprzęt dla strażaków zakupił samorząd Mazowsza.

 

Strażacy ochotnicy zawsze są gotowi do działania. Prowadzą akcje z olbrzymim zaangażowaniem. Odwaga i chęć pomagania są bezcenne, ale skuteczność działania uzależniona jest m.in. od wyposażenia, jakim dysponują. Nowy sprzęt pozwoli na przeprowadzanie działań ratowniczych sprawniej i efektywniej. Ma to ogromne znaczenie w przypadku ratowania życia.

 

– Każde wezwanie, niebezpieczna sytuacja zagrażająca życiu, wymaga od ochotników maksymalnego skupienia i zdecydowanego działania. Stąd też decyzja samorządu Mazowsza o systematycznym doposażaniu jednostek OSP w odpowiedni sprzęt. Zależy nam na komforcie i bezpieczeństwie pracy strażaków oraz usprawnieniu prowadzonych akcji ratowniczo-gaśniczych – podkreśliła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Piła pozwoli m.in. na skuteczną ścinkę powalonych drzew. Z kolei narzędzie Hooligan jest uniwersalnym sprzętem używanym do uderzania, przebijania, ukręcania, podważania i cięcia elementów konstrukcji stanowiących przeszkody dla ratowników. Doskonale sprawdza się w sytuacjach kryzysowych, w tym także przy torowaniu przejść i tworzeniu wyjść ewakuacyjnych. Wartość przekazanego sprzętu to 1753 zł.

Liczba wyświetleń: 109

powrót