Aktualności

Pieniądze na bazę sportową dla powiatów legionowskiego, nowodworskiego i wołomińskiego

2020.08.18 12:10 , aktualizacja: 2020.08.18 12:49

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Samorząd województwa...
  • Do programu MIWIS mogły...
  • Szansę na wsparcie miały...

660 tys. zł od samorządu Mazowsza trafi na 7 inwestycji w powiatach legionowskim, nowodworskim i wołomińskim. Dziś Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego podpisała umowy z beneficjentami.

 

Modernizacja boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, rozbudowa skateparku na Stadionie Miejskim w Legionowie czy budowa boiska do gry w piłkę nożną w Starym Kraszewie to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane przy wsparciu samorządu Mazowsza. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, tegoroczna edycja programu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem:

– W tym roku wpłynęło 235 wniosków, a całkowita kwota dofinansowania, o jaką ubiegali się w nich samorządowcy, przekroczyła trzykrotnie pulę, którą przeznaczyliśmy na realizację tego programu. To pokazuje, że ta inicjatywa jest potrzebna. Samorządowcy widzą realne efekty tego wsparcia i aplikują o środki. Z rozmów z beneficjentami wiemy, że często pomoc z budżetu Mazowsza domyka budżet takiego przedsięwzięcia.

Na realizację zadania Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył w tym roku ponad 10 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie. Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza jeszcze w tym roku zostanie zrealizowanych 115 inwestycji, z czego 7 w powiatach legionowskim, nowodworskim i wołomińskim.

– Projekty sportowe, które uzyskają wsparcie z budżetu Mazowsza to często inwestycje, które nie mogłyby być zrealizowane, gdyby nie nasza pomoc. A przecież nowa sala sportowa, kort tenisowy czy siłownia to więcej niż tylko obiekty, to inwestycja w zdrowie i kondycję Mazowszan, które w czasie pandemii i przymusowego zamknięcia mogły zostać przez wielu zaniedbane – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Do programu mogły zgłaszać się gminy i powiaty z  województwa mazowieckiego. Szansę na wsparcie z budżetu województwa miały projekty dotyczące budowy nowych, modernizacji i remontu już istniejących obiektów sportowych, w tym m.in.: hal i boisk sportowych, boisk sportowych wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), placów sportowo-rekreacyjnych.

 

 

Lista inwestycji, które zostaną zrealizowane w powiatach legionowskim, nowodworskim i wołomińskim:

Lp.

Nazwa Beneficjenta

Nazwa zadania

Dofinansowanie

1

Miasto Nowy Dwór Mazowiecki

Modernizacja boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

100 000 zł

2

Gmina Jadów

Renowacja boiska szkolnego w Szewnicy wraz z wykonaniem nawodnienia

90 354 zł

3

Gmina Klembów

Budowa boiska do gry w piłkę nożną w Starym Kraszewie

70 000 zł

4

Gmina Miejska Legionowo

Rozbudowa skateparku na Stadionie Miejskim w Legionowie

100 000 zł

5

Gmina Nieporęt

Modernizacja boiska w Nieporęcie

100 000 zł

6

Gmina Wieliszew

Budowa boiska sportowego w Wieliszewie

100 000 zł

7

Gmina Wołomin

Modernizacja boiska wielofunkcyjnego na terenie Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina przy ul. Cichorackiej 8 w Starym Grabiu w Gminie Wołomin

100 000 zł

 

Liczba wyświetleń: 347

powrót