Aktualności

Remont drogi wojewódzkiej nr 631 w Nieporęcie

2020.09.24 09:50 , aktualizacja: 2020.09.30 11:59

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • Dwie osoby siedzą za stołem i podpisują umowę. Umowę w tej sprawie z...
  • Cztery osoby siedzą za stołem, przed nimi dokumenty, za nimi banery z logotypem samorządu Mazowsza. Od lewej: radna województwa...
  • Radna siedzi za stołem, mówi do mikrofonu, za nią banery z logotypem samorządu Mazowsza. Radna województwa...
  • Dwie osoby stoją na tle banerów z logotypem samorządu Mazowsza, podają sobie prawe dłonie w gescie gratulacji. dyrektor Mazowieckiego...

Jeszcze w tym roku droga wojewódzka nr 631 zostanie wyremontowana dzięki wsparciu z budżetu samorządu Mazowsza. Koszt inwestycji to 1,1 mln zł. Umowę w tej sprawie z przedstawicielem wykonawcy robót spółki Strabag Marcinem Zarębą podpisał dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Tomasz Lewandowski.

 

– Z dużym zadowoleniem podpisujemy umowę na prace na kolejnym odcinku tej drogi. Może nie jest on długi, ale każdy wyremontowany kilometr to cenna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców. Droga położona jest w obszarze silnie zurbanizowanym i wszelkie działania niosą za sobą dużo wyzwań, ale sukcesywnie zmieniamy stan nawierzchni i poprawiamy komfort jazdy – mówi marszałek Adam Struzik.

 

Inwestycja obejmuje modernizację ponad 1,2 km odcinka drogi. Remont będzie polegał na frezowaniu nawierzchni i ułożeniu nowych warstw z betonu asfaltowego oraz wykonaniu pobocza. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada br. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich jest także w trakcie opracowywania dokumentacji na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 631 na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 61 do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 634. Na ten cel zostały zabezpieczone środki w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Mazowieckiego na lata 2020-2038 w kwocie 172 mln zł.

 

– Inwestycja jest dużym przedsięwzięciem logistycznym, dlatego proszę kierowców o wyrozumiałość i stosowanie się do znaków zmienionej organizacji ruchu. Mam nadzieję, że wykonawca przy pomocy inwestora, dołoży wszelkich starań, by dotrzymać terminu realizacji umowy. Przy okazji dodam, że Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w 2017 r. zlecił opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy drogi 631 od skrzyżowania z drogą krajową nr 61 do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 634. Remonty, także ten, w sprawie którego podpisaliśmy właśnie umowę, mają za zadanie zabezpieczyć tę drogę przed dalszą degradacją. Natomiast aktualnie procedowane jest postępowanie administracyjne w sprawie wydania dla inwestycji decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Mamy dzięki Zarządowi Województwa Mazowieckiego i Sejmikowi Województwa Mazowieckiego zabezpieczone środki wynoszące 172 mln zł na realizację rozbudowy tej drogi z zamiarem ich wydatkowania w najbliższych latach – o planach inwestycyjnych opowiedział Tomasz Lewandowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

 

– Każda inwestycja na drodze nr 631 jest ważna. Ruch uliczny i pieszy jest tu bardzo intensywny. Warto zadbać o komfort i bezpieczeństwo kierowców oraz samych mieszkańców powiatu. Niestety jest to też trasa tranzytowa, a ciężkie samochody, zwłaszcza przy wysokich temperaturach, poważnie uszkadzają nawierzchnię. Cieszę się z planowanych tu prac, nawet jeśli mają być one przeprowadzone w pewnej perspektywie czasowej – dodaje radna województwa mazowieckiego Anna Brzezińska.

Liczba wyświetleń: 245

powrót