Aktualności

Samorząd wspiera druhów ochotników

2020.09.25 14:25
Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Pamiątkowe zdjecie z symbolicznym czekiem 70 tys. zł trafi do OSP...
Marszałek i beneficjenci pozują z symbolicznym czekiem OSP Kluczbork-Osada otrzyma...

Umowy na dofinansowanie na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego, specjalistycznego sprzętu i odzieży ochrony osobistej podpisali marszałek Adam Struzik oraz beneficjenci. Do trzech OSP z powiatu płockiego trafi w sumie 95 tys. zł., a do jednostki z powiatu żuromińskiego – 20 tys. zł.


Wsparcie potrzebne jak nigdy


Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, strażacy ochotnicy potrzebują długofalowego i kompleksowego wsparcia.


 – Trudny czas pandemii pokazał, że druhom brakuje środków ochrony osobistej. Naszą reakcją było szybkie przekazanie jednostkom m.in. masek, rękawiczek, płynów dezynfekujących za ponad 7,5 mln zł. Jednocześnie nie zrezygnowaliśmy z naszych dotychczasowych form pomocy. W tym roku dalej dofinansowujemy zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych i sprzętu, ale też remonty strażnic.


Dofinansowanie było możliwe dzięki uzyskanym oszczędnościom oraz uruchomionej decyzją radnych województwa rezerwie budżetowej. 


Konkretne wsparcie na konkretne potrzeby


W powiecie płockim fundusze trafią do 3 jednostek. OSP Tłubice otrzymają 10 tys zł na zakup agregatu prądotwórczego, piły spalinowej i narzędzi ratowniczych. Ich koledzy z OSP Ciachcin dostaną 15 tys. zł na motopompę, agregat prądotwórczy, piłę spalibiwą oraz narzędzia ratownicze. Ochotnicy z OSP Bronowo-Zalesie wzbogacą się o lekki samochód ratowniczo-gaśniczy dzięki 70 tys. zł dotacji. 
Z kolei OSP Kluczbork-Osada otrzyma ponad 20 tys. zł na odzież ochrony indywidualnej strażaka i kamerę termowizyjną. 

Liczba wyświetleń: 171

powrót