Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej na Mazowszu

2020.10.14 14:15 , aktualizacja: 2020.10.14 14:49

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Elżbieta Lanc, członek...
Nagroda Marszałka to...

Dzień Nauczyciela to odpowiednia okazja, by wyrazić wdzięczność za wkład pracowników oświaty w wychowanie młodego pokolenia. W tym dniu Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznaje nauczycielom oraz dyrektorom szkół i placówek oświatowych nagrody finansowe.

 

W uroczystościach w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli uczestniczyli przedstawiciele samorządu Mazowsza: członek zarządu Elżbieta Lanc oraz radny Krzysztof Skolimowski.

– Bycie nauczycielem to coś więcej niż zawód. To powołanie, ale przede wszystkim misja przekazywania wiedzy. To dzięki Wam, Drodzy Nauczyciele, dzieci i młodzież zdobywają wiedzę, rozwijają pasje, budują relacje z rówieśnikami, ale przede wszystkim uczą się odpowiedzialności za własne czyny. Dobrze wykształcona młodzież to także gwarancja rozwoju naszego regionu. Nauczycielom i pracownikom oświaty życzę nieustającej satysfakcji z pracy zawodowej oraz wielu sukcesów w życiu prywatnym, spokoju, zadowolenia i uśmiechu w codziennym kształtowaniu i wychowywaniu młodych – zaznaczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

W tym roku nagrodzono 30 nauczycieli z Mazowsza, którzy w sposób szczególny swoją wzorową postawą i odpowiedzialnością wyróżniają się w kontaktach z podopiecznymi. Ze względu na panującą pandemię uroczystość odbyła się w zachowaniu reżimu sanitarnego.

Liczba wyświetleń: 444

powrót