Aktualności

Zagłosuj na Mazowsze!

2020.11.17 10:55 , aktualizacja: 2020.11.25 11:15

Autor: oprac. Urszula Sabak-Gąska, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Widok z boku na werandę stylowego, drewnianego dworku. Na werandzie stoją drewniane krzesła i stól. Wokól widać zieleń i żólte liście okolicznych drzew - Niespiesznie odkrywając...

Do 24 listopada można oddać głos online m.in. na parę podróżników relacjonujących swoją podróż po Mazowszu. Konkurs Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to promocja turystyki krajowej, a także – dzięki Joannie i Krzysztofowi – sposób na zachęcenie do odwiedzania naszego województwa.

 

Zadaniem blogerów Joanny Kurcińskiej i Krzysztofa Mańkowskiego było przygotowanie relacji  dotyczącej kilkudniowego wypadu po najciekawszych trasach Mazowsza. Według naszych podróżników Mazowsze to region dla tych, którzy cenią ciszę i spokój, lubią odkrywać to, co nieoczywiste, i stronią od przepełnionych szlaków turystycznych. Joanna i Krzysztof proponują wypady nad mazowiecki Bug, Wkrę i Narew.

 – Trzy przepiękne miejsca, w których zapomnicie o bożym świecie. Jeśli codzienna rzeczywistość Was przytłacza, jeśli chcecie wyłączyć telefon i choć na chwilę oddać się błogiemu lenistwu, to dobrze trafiliście. Mazowsze wyjątkowo sprzyja wycieczkom po bezdrożach – czytamy w ich relacji z podróży po naszym regionie. – Jest wciąż niedoceniane i niewielu turystów decyduje się na jego głębsze poznanie. Dzięki temu nie spotkacie tłumów na szlakach i bez większego problemu zarezerwujecie wspaniały nocleg. Niespiesznie odkrywając uroki województwa mazowieckiego, prawdopodobnie zakochacie się w nim bez reszty. Jesień na Mazowszu, mimo kapryśnej pogody, jest naprawdę piękna.

 

Kim są nasi podróżnicy?

Joanna Kurcińska i Krzysztof Mańkowski prowadzą blog www.IdziemyDalej.pl , na którym umieszczają relacje ze swoich podróży. Odpoczywają najlepiej z dala od ludzi i, jak to sami podkreślają, cenią kontakt z naturą. Zdjęcia – widoki i chwile zatrzymane w kadrach – są dla nich najlepszą pamiątką.

– Lubimy podążać własnymi ścieżkami, dlatego starannie przygotowujemy się do każdego wyjazdu. Jesteśmy ogromnie ciekawi świata. Podróże są dla nas okazją do odkrywania nowych miejsc, kultur i smaków. (...) Chcemy pokazać, że świat jest piękny, różnorodny i szalenie interesujący.

I takie też jest – piękne, różnorodne, interesujące – opisywane przez nich Mazowsze.   

 

Jak zagłosować?

Głosowanie trwa do wtorku, 24 listopada, na stronie mistrzostwablogerow.polska.travel . Zwycięzców konkursu poznamy w grudniu. O tym, kto wygra, zdecydują trzy czynniki: wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów oraz opinia kapituły Polskiej Organizacji Turystycznej (POT).

 

Liczba wyświetleń: 206

powrót