Aktualności

Samorząd wspiera OSP

2020.11.23 14:00 , aktualizacja: 2020.12.02 22:12

Autor: opr. Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Wjazd do garazu Strażacy z Ochotniczej...
  • Odnowione wnętrze Dzięki dofinansowaniu w...

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Lipkach (gmina Stoczek, powiat węgrowski) mogą się cieszyć wyremontowanym garażem. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu „Mazowieckie strażnice OSP–2020” garaż ma nowe drzwi i wyremontowane wnętrze.

 

Strażnice

W ramach programu "Mazowieckie Strażnice OSP–2020" dofinansowanie trafiło do miast i gmin w całym województwie mazowieckim. Z tych pieniędzy można było sfinansować remonty posadzek, dachów, elewacji i stolarki okiennej, a także wymienić instalację elektryczną w strażnicach ochotniczych straży pożarnych.

 

Sprzęt strażacki

To nie jedyna pomoc, na jaką mogą liczyć jednostki OSP. Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął także uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej miastom i gminom na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Z budżetu Województwa Mazowieckiego dofinansowanie uzyskało 66 miast i gmin na kwotę 6,6 mln zł. Nie jest możliwe prawidłowe realizowanie zadań, w tym w szczególności ratowanie życia poszkodowanym, bez odpowiedniego wyposażenia jednostek OSP w specjalistyczne samochody oraz sprzęt. Stąd zaangażowanie  samorządu województwa. Pomoc finansowa na zakup samochodów i sprzętu specjalistycznego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych rozpoczęła się w 2006 r. i trwa do dziś. Działania te korzystnie wpłyną na skuteczność prowadzonych akcji ratowniczych oraz na poprawę bezpieczeństwa publicznego całego regionu.

 

Strażacy mogą liczyć również na pomoc związaną z pandemią. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył  kwotę 8 mln zł na zakup środków ochrony indywidualnej niezbędnych dla przeciwdziałania COVID-19.

Liczba wyświetleń: 253

powrót