Aktualności

Wesprzyj samorządowe kina, kupując e-bilet

2021.01.21 10:15 , aktualizacja: 2021.01.21 15:06

Autor: Iwona Ciesielska (Kino Wisła), Wprowadzenie: Dorota Mądral

Kolejne zamknięcie kin spowodowało pogorszenie się i tak już niełatwej ich sytuacji finansowej. Jako widzowie możemy pomóc im przetrwać ten trudny okres, m.in. przyłączając się do akcji #wspieramykinapolskie i kupując e-bilety.

 

Z trudnościami boryka się Kino Wisła (należące do spółki „Max-Film”, prowadzonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego), które jest jednym z najstarszych tego typu placówek w Warszawie.

 – Informacja o kolejnym zamknięciu kina była bardzo trudna do przyjęcia, tym bardziej, że jeszcze nie tak dawno, bo przecież upłynęło zaledwie kilka miesięcy od poprzedniego lockdownu. Przed zamknięciem kina mieliśmy możliwość sprzedaży tylko 25% miejsc na sali, wszystkie większe premiery zostały przez dystrybutorów przesunięte na przyszłość, a część filmów udostępniona na platformach VOD – informuje Iwona Ciesielska z Kina Wisła.

 

Jak można pomóc

Kino przyłączyło się również do akcji #wspieramykinapolskie. Za jej pośrednictwem można także wesprzeć kina, kupując bezterminowy e-bilet. W akcję #wspieramykinapolskie włączyło się nie tylko kino Wisła, ale także inne kina Samorządu Województwa Mazowieckiego: Nove Kino Przedwiośnie w Płocku, Kino Elektrownia w Radomiu, Nove Kino Siedlce. Wystarczy wejść na stronę www.wspieramy-kina.pl i wybrać kino. E-bilet można wykorzystać w dowolnym terminie i na dowolny seans. Kino Wisła można także wesprzeć w dodatkowy sposób – poprzez zakup otwartych voucherów. Szczegóły na stronie www.novekino.pl.

Dziękujemy widzom za dotychczasowe i przyszłe wsparcie. Powrót kina do pracy, do odbudowania tego, co było w poprzednich latach będzie bardzo trudny. Dużo zależy od filmów, które trafią na ekrany kin, czy dystrybutorzy będą udostępniać premiery na platformach VOD, jak również od frekwencji w kinie. Przed nami bardzo niepewne czasy, ale jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu naszych widzów przetrwamy sytuację, z którą przyszło nam wszystkim się zmierzyć – mówi Iwona Ciesielska.

 

 

Liczba wyświetleń: 218

powrót