Aktualności

Wsparcie dla Szkoły Podstawowej w Żeliszewie

2021.02.16 13:20 , aktualizacja: 2021.02.16 13:33

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Wnętrze jednej z sal edukacyjnych/ Przy pustych ławkach stoi Janina Ewa Orzełowska oraz dwóch nauczycieli. Wszyscy są w maskach ochronnych Na wyposażenie szkoły...
  • Janina Ewa Orzełowska siedzi w jednej ze szkolnych ławek i podpisuje księgę pamiątkową Obecna w Żeliszewie...
  • Podarowana w programie drukarka. Obok niej jest kartka z informacją z jakiego programu została zakupiona Władze Mazowsza wspierają...

Samorząd Województwa Mazowieckiego wspiera edukacje najmłodszych, także w czasach pandemii. Uruchomiono program pomocowy, dzięki któremu nauczyciele i uczniowie mogą korzystać ze sprzętu komputerowego niezbędnego do nauki zdalnej.

 

Mazowsze wspomaga naukę zdalną

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żeliszewie Podkościelnym (gm. Kotuń, pow. siedlecki) jest jednym z beneficjentów „Mazowieckiego programu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”. Sytuacja epidemiologiczna, z którą cały kraj zmaga się od zeszłego roku, zmusiła władze Mazowsza do wcielenia w życie systemu pomocowego, mającego za zadanie wspomóc szkoły i uczniów w nauce zdalnej.

 

W ramach pakietu pomocowego dla gminy Kotuń do SP w Żeliszewie Podkościelnym trafiło 8 zestawów komputerowych, 12 laptopów, 12 tabletów, 13 drukarek, jedno urządzenie wielofunkcyjne i pakiet oprogramowań wspierających naukę zdalną. Łączna wartość sprzętu to ponad 116 tys. zł.

– Wszyscy zmagamy się ze skutkami epidemii COVID-19. Najmłodsi mieszkańcy Mazowsza cierpią na tym najbardziej, gdyż nie tylko nie mogą spotykać się ze znajomymi, ale również mają utrudnioną naukę. Zwłaszcza klasy maturalne, dla których kontakt z nauczycielem jest niezwykle istotny. Jako samorząd województwa postanowiliśmy wesprzeć uczniów w tym trudnym czasie poprzez doposażanie szkół w niezbędny sprzęt, który ułatwi choć trochę naukę zdalną – podkreślała obecna w Żeliszewie Podkościelnym Janina Ewa Orzełowska członek zarządu województwa.

Liczba wyświetleń: 178

powrót