Aktualności

Druh Łukasz Łopaciński Strażakiem Miesiąca Listopada 2020

2021.02.17 12:50 , aktualizacja: 2021.02.19 10:16
Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Druh Łukasz Łopaciński z OSP w Zawadach (gmina Kampinos) został Strażakiem Miesiąca Listopada 2020. Nagrodę za profesjonalną i bohaterską postawę strażakowi wręczyła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Profesjonalne zachowanie druha Łukasza Łopacińskiego sprawiło, że uczestnicy wypadku drogowego, który miał miejsce w listopadzie 2020 r., szybko otrzymali pomoc. Jak podkreśla członek zarządu Janina Ewa Orzełowska, właśnie taka reakcja często decyduje do czyimś życiu.

W akcjach ratowniczych liczy się każda minuta. Strażacy ochotnicy mają tego świadomość i dlatego podejmują działania natychmiastowo. Na takich ludziach zawsze można polegać. Poczucie odpowiedzialności i obowiązek niesienia pomocy innym nie znikają wraz z zakończeniem służby. To postawa godna naśladowania, ale i nagrodzenia – dodaje Janina Ewa Orzełowska.

 

Do zderzenia trzech samochodów (dwa zderzyły się czołowo) doszło w Woli Pasikońskiej. Podróżowało nimi 6 osób, w tym dwoje dzieci. Słysząc syrenę alarmową, druh Łukasz Łopaciński udał się na miejsce zdarzenia prywatnym samochodem. Przybył tam przed służbami ratowniczymi i natychmiast podjął działania. Jeden z pasażerów, w najcięższym stanie, leżał w kałuży paliwa. Strażak przeniósł go w bezpieczne miejsce i udzielał niezbędnej pomocy do przyjazdu służb ratunkowych. Następnie pomagał pozostałym poszkodowanym aż do przejęcia ich przez kolejne zespoły ratownicze.

 

Za postawę pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druh Łukasz Łopaciński otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Listopada 2020”.

Liczba wyświetleń: 179

powrót