Aktualności

Druhowie z Drwał z nową strażnicą

2021.04.22 14:05

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Pamiątkowe zdjęcie z symbolicznym czekiem Gmina Zatory (pow....
  • Dwóch mężczyzm w maseczkach przy stole, w tle kobieta Umowę podpisali marszałek...
  • Dwóch mężczyzn i kobieta przy stole Przypomnijmy, że pieniądze...

Samorząd Mazowsza przekaże blisko 150 tys. zł z budżetu Mazowsza na rozbudowę strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Drwałach (pow. pułtuski).

Inwestycja będzie obejmowała rozbudowę garażu wraz z pomieszczeniem technicznym, w którym umieszczony zostanie piec do ogrzania całej strażnicy. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz wójt gminy Zatory Grzegorz Falba.

– Cieszy mnie, że władze gminy Zatory skutecznie aplikowały o to dofinansowanie. Wierzę, nowa strażnica przyczyni się się do poprawy warunków pracy strażaków i wpłynie znacząco na skuteczność ich interwencji, a tym samym na poczucie bezpieczeństwa obywateli oraz ochronę środowiska. Wszystkim pełniącym trudną i odpowiedzialną służbę strażacką życzę kolejnych sukcesów zawodowychoraz wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym. Wierzę, że Święty Florian będzie zawsze czuwał nad Wamii  Waszymi  działaniami – powiedział marszałek Adam Struzik.

Pomoc dla ochotników

Przypomnijmy, że pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu województwa.Strażacy ochotnicy mogą liczyć na pomoc finansową Mazowsza przy remontach lub modernizacjach remiz. Radni województwa mazowieckiego wygospodarowali na ten cel 5 mln zł. Na takie działania można było uzyskać dofinansowanie do 25 tys. zł. Co istotne, gmina mogła złożyć wniosek na remont albo modernizację tylko jednej strażnicy OSP ze swojego terenu.

Liczba wyświetleń: 186

powrót