Informacje prasowe

Informacja prasowa - Po raz trzeci najlepsi

2017.09.19 15:15 , aktualizacja: 2017.09.19 15:31

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie już po raz trzeci otrzymał znak jakości „Przyjazny Urząd”. To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane najbardziej innowacyjnym i nowoczesnym jednostkom sektora publicznego.

więcej o: Po raz trzeci najlepsi

Informacja prasowa - Inauguracja kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”

2017.09.19 14:05 , aktualizacja: 2017.09.19 14:20

We wrześniu blisko 50 tysięcy dzieci z Mazowsza po raz pierwszy przekroczyło szkolne mury. To właśnie z myślą o nich samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego oraz Mazowiecką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotował kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”. Do końca grudnia do najmłodszych uczniów z Mazowsza trafią zestawy złożone z elementów odblaskowych. W inauguracji kampanii w subregionie ciechanowskim udział wzięli Wiesława Krawczyk, prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, dyrektor delegatury UMWM w Ciechanowie Rafał Woźnowski oraz dyrektor WORD w Ciechanowie Anna Katarzyna Gwoździk.

więcej o: Inauguracja kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”

Informacja prasowa - Ponad 5,5 mln zł z UE na poprawę efektywności energetycznej w gminie Wołomin i utworzenie Muzuem Polskiej Wódki w Warszawie

2017.09.19 11:40

Ponad 3 mln zł na wykonanie termomodernizacji budynków oświatowych i Ośrodka Sportu i Rekreacji "HURAGAN" otrzyma gmina Wołomin. Natomiast ponad 2,5 mln zł dofinansowania na utworzenie Muzeum Polskiej Wódki trafi do Fundacji Polska Wódka. Na realizację tych projektów przeznaczono ponad 5,5 mln zł z RPO WM 2014-2020. Umowy w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

więcej o: Ponad 5,5 mln zł z UE na poprawę efektywności energetycznej w gminie Wołomin i utworzenie Muzuem Polskiej Wódki w Warszawie

100 mln zł na drogi powiatowe

2017.09.18 14:40 , aktualizacja: 2017.09.18 14:45

Na Mazowszu rusza największe od lat wsparcie na budowę dróg powiatowych. Pomoże w tym samorząd województwa mazowieckiego, który przekaże powiatom na ten cel aż 100 mln zł. Nabór wniosków rusza już 1 października.

więcej o: 100 mln zł na drogi powiatowe

Informacja prasowa - Prawie 400 tys. zł z UE dla zakładu utylizacji odpadów w Siedlcach

2017.09.18 14:10 , aktualizacja: 2017.09.18 14:46

Dzięki środkom unijnym jeszcze w tym roku na ternie gminy zbudowany zostanie wzorcowy Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma blisko 400 tys. zł unijnego wsparcia w ramach RPO WM 2014-2020.

więcej o: Prawie 400 tys. zł z UE dla zakładu utylizacji odpadów w Siedlcach

Informacja prasowa - Inauguracja kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów” w subregionie siedleckim

2017.09.18 14:00

We wrześniu blisko 50 tysięcy dzieci z Mazowsza po raz pierwszy przekroczyło szkolne mury. To właśnie z myślą o nich samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego oraz Mazowiecką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotował kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”. Do końca grudnia do najmłodszych uczniów z Mazowsza trafią zestawy złożone z elementów odblaskowych. W inauguracji kampanii w subregionie siedleckim udział wzięli wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, dyrektor delegatury UMWM w Siedlcach Dariusz Napiórkowski, dyrektor WORD w Siedlcach Jacek Kobyliński oraz przedstawiciele lokalnych samorządów.

więcej o: Inauguracja kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów” w subregionie siedleckim

Informacja prasowa - Najlepsi wolontariusze poszukiwani

2017.09.15 15:25

Bezinteresowny, dobroduszny, wrażliwy, szlachetny to cechy niejednego mazowieckiego społecznika. Aby ich docenić i wyróżnić samorząd województwa mazowieckiego organizuje konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Termin zgłaszania kandydatów upływa 2 października br.

więcej o: Najlepsi wolontariusze poszukiwani

Informacja prasowa - Inauguracja kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”

2017.09.15 14:45 , aktualizacja: 2017.09.15 15:26

We wrześniu blisko 50 tysięcy dzieci z Mazowsza po raz pierwszy przekroczyło szkolne mury. To właśnie z myślą o nich samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego oraz Mazowiecką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotował kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”. Do końca grudnia do najmłodszych uczniów z Mazowsza trafią zestawy złożone z elementów odblaskowych. W inauguracji kampanii w subregionie płockim udział wzięli radny województwa mazowieckiego Adam Orliński, dyrektor delegatury urzędu marszałkowskiego w Płocku Tomasz Kominek oraz dyrektor WORD w Płocku Wojciech Krzewski.

więcej o: Inauguracja kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów”

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.