Informacje prasowe

Konferencja prasowa: Radni Województwa Mazowieckiego zagłosują w sprawie powołania instytutu Papieża Jana Pawła II

2006.03.13 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

13 marca br. o godz. 12.30 w siedzibie Sejmiku Województwa Mazowieckiego, przy Placu Bankowym 3/5 w Warszawie, w sali 142 (I piętro) odbędzie się konferencja prasowa dotycząca powołania Instytutu Papieża Jana Pawła II.

W konferencji wezmą udział: Członek Rady Biskupiej Archidiecezji Warszawskiej, Biskup Marian Duś, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Wicemarszałek Janusz Kotowski.

13 marca br. o godz. 12.00, na sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego odbędzie się głosowanie radnych w sprawie powołania Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nową instytucję kultury poprowadzą Województwo Mazowieckie i Metropolia Warszawska.

Gościem radnych województwa będzie Jego Eminencja Biskup Marian Duś.

Instytut Papieża Jana Pawła II zajmie się gromadzeniem wszelkich pamiątek związanych z postacią papieża, katalogowaniem i naukowym opracowaniem jego dzieł. Będzie również prowadzić badania dotyczące myśli i dzieła papieża, organizować wystawy i akcje edukacyjno – wydawnicze. Ponadto Instytut będzie prowadził studium recepcji nauki Jana Pawła II w Polsce i zagranicą.

Z budżetu województwa mazowieckiego na powołanie i utworzenie placówki przeznaczono 20 mln zł. Natomiast Archidiecezja Warszawska udostępni część powierzchni w Świątyni Opatrzności Bożej na siedzibę Instytutu.

Serdecznie zapraszam.
Wiesława Lipińska
Rzecznik prasowy

Liczba wyświetleń: 443

powrót