Informacje prasowe

Informacja prasowa: „Zegrzyk”- nowe połączenie Kolei Mazowieckich Warszawa Gdańska - Radzymin

2006.05.31 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

Kolejowe przewozy pasażerskie w relacji Warszawa Gdańska – Radzymin, z wykorzystaniem nieczynnego dla przewozów pasażerskich odcinka Legionowo- Radzymin - Tłuszcz zostaną uruchomione od dnia 03.06.2006r - w soboty i niedziele, a od dnia 24.06 do 03.09.2006r. - codziennie. Rozkład jazdy pociągów na ww. trasie zakłada kursowanie 10. pociągów w dobie. Przejazdy będą realizowane autobusami szynowymi VT 628 (podwójny autobus szynowy).

Proponowana oferta pociągów w relacji Warszawa Gdańska – Radzymin przez Legionowo w okresie wakacji będzie pełnić funkcję przewozów turystycznych w rejon Zalewu Zegrzyńskiego oraz uzupełni ofertę przewozową KM w dowozach do pracy.

Zalew Zegrzyński jest miejscem masowego wypoczynku mieszkańców Warszawy i okolic. Zlokalizowane są nad nim liczne ośrodki żeglarskie, domy wypoczynkowe, plaże. Obecnie jedynym sposobem dotarcia nad Zalew jest komunikacja autobusowa lub prywatny samochód, co szczególnie w okresie wakacyjnym wiąże się z wielokilometrowymi korkami na drogach. Komunikacja kolejowa umożliwi wygodną i szybką podróż zarówno amatorom wypoczynku jak i mieszkańcom miejscowości położonych nad Zalewem. Spełni ona oczekiwania mieszkańców i postulaty samorządów lokalnych, a także zaspokoi potrzeby turystów.


„SŁONECZNY” WRACA NA SZLAK

„Słoneczny” po raz pierwszy został uruchomiony w roku ubiegłym w relacji Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna. Chociaż kursował tylko w czasie wakacji zdążył zdobyć nie tylko sympatię podróżnych, ale został wręcz okrzyknięty wakacyjnym hitem lata.

W tym roku „Słoneczny” wyjedzie na szlak już 3 czerwca. Do 23 czerwca będzie kursować w soboty i niedziele, a od 24 czerwca do 3 września codziennie. W weekend’y i dni, w których będą organizowane imprezy na Wybrzeżu np. Open’er Festiwal „Słoneczny” będzie zestawiony z 3 EZT.

Bilet (25 zł) wzorem ubiegłego roku będzie można kupić bezpośrednio w pociągu bez dodatkowej opłaty. Ponadto w pociągu można bezpłatnie przewieźć rower i psa.

Dodatkową atrakcją pociągu jest „Słoneczny” konkurs na pozdrowienia z wakacji, w którym główną nagrodą jest specjalny seans filmowy dla 50 osób zorganizowany w jednym z kin kinoplexu ; w Warszawie lub Gdańsku. Dodatkowo każdy podróżny "Słonecznego " będzie mógł kupić bilet do kina w słonecznej cenie 12 zł. oraz Mega zestaw (popcorn i 1 l. Pepsi) w cenie średniego. Z promocyjnej ceny będą mogły skorzystać także osoby, które przyjdą do kina z „Życiem Warszawy”. W czasie seansu w kinie można zostawić rower.

Partnerem konkursu jest także radio Wawa, które będzie można słuchać podczas podróży do Gdyni.


„POCIĄG DO CZYTANIA” NOWA INICJATYWA KM

„Pociąg do czytania” po raz pierwszy zostanie uruchomiony z okazji inauguracji V Ogólnopolskiego Tygodnia Dzieciom. Jest to wspólne przedsięwzięcie Kolei Mazowieckich i Fundacji ABC XXI. Pociąg będzie kursował dookoła Warszawy. Podróż potrwa około godziny. W tym czasie w pociągu dzieciom będą czytać znani aktorzy i dziennikarze (m.in. Joanna Racewicz, Kamil Durczok), będzie także teatrzyk i zespół muzyczny.

„Pociąg do czytania” wyruszy 2 czerwca o godz. 10.59 ze stacji Warszawa Powiśle.

Liczba wyświetleń: 580

powrót