Informacje prasowe

Informacja prasowa: Ponad 4,3 mld zł dla Mazowsza w latach 2002-2006

2006.10.10 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

W latach 2002-2006 na inwestycje realizowane na Mazowszu przy udziale środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, Funduszy Unijnych oraz Kontraktu Wojewódzkiego przeznaczono łącznie 4,3 mld zł. Dzięki decyzjom Zarządu Województwa, dofinansowano modernizacje sieci dróg na Mazowszu oraz szereg inwestycji w zakresie kultury, ochrony zdrowia, pomocy społecznej, edukacji i sportu oraz rolnictwa.

Przez ostatnie cztery lata Mazowszem rządziła koalicja PSL, PiS, PO i LPR. Jak widać, to co niemożliwe na poziomie Państwa, znakomicie sprawdziło się w samorządzie. Najlepszym dowodem dobrej współpracy jest ilość inwestycji, jakie w tym czasie udało się zrealizować na Mazowszu.

„Oceniam tę kadencje jako sukces. W ciągu tych czterech lat Mazowsze rozwinęło się i wzmocniło. Największym naszym sukcesem było rozpoczęcie olbrzymiego boomu inwestycyjnego. Jednak trzeba tu podkreślić, że było to możliwe dzięki znakomitej współpracy całego Zarządu. W sposób solidarny budowaliśmy solidarne Mazowsze – solidarne, przede wszystkim ze słabszymi. Stworzyliśmy różnego rodzaju programy wsparcia, a także staraliśmy się sprawiedliwie dzielić środki unijne – podsumował w czasie konferencji prasowej Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik.

W sumie dzięki decyzjom Zarządu Województwa Mazowieckiego na inwestycje z zakresu kultury, ochrony zdrowia, pomocy społecznej, edukacji i sportu, rolnictwa oraz na drogi:
  • z budżetu Województwa Mazowieckiego przeznaczono kwotę ok. 1,357 mld zł
  • z funduszy unijnych pochodziło ponad 1 mld zł
  • z Kontraktu Wojewódzkiego – ponad 1,647 mld zł (1,05 mld zł – budżet państwa, 600 mln zł budżet jst.)
  • z pozostałych źródeł wsparcia – ok. 261,7 mln zł.

„Była to pierwsza kadencja, która pozwoliła na samodzielne konstruowanie pewnych zadań. Nasza działalność koalicyjna miała swój udział także w wymiarze zewnętrznym. Czynnie uczestniczyliśmy w Konwentach Marszałków oraz w pracach Związku Województw Polskich. Okres tej kadencji był czasem szczególnie trudnym dla samorządu, bowiem debiutowaliśmy w ogromnym przedsięwzięciu, jakim była akcesja funduszy europejskich. Myślę, że nasi następcy będą mogli korzystać z efektów naszej pracy - dodał przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Piotr Fogler.
Marta Milewska
Rzecznik Prasowy

Pliki do pobrania

Rozmiar: 25 kB, Liczba pobrań: 210, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 30 kB, Liczba pobrań: 240, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 34 kB, Liczba pobrań: 248, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 35 kB, Liczba pobrań: 304, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 29 kB, Liczba pobrań: 206, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 25 kB, Liczba pobrań: 224, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 60 kB, Liczba pobrań: 214, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 462

powrót