Informacje prasowe

Komunikat prasowy: Urząd Marszałkowski wyróżniony Polską Nagrodą Jakości

2006.10.26 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

23 października podczas konferencji w Krajowej Izbie Gospodarczej odbyło się oficjalne ogłoszenie laureatów XII edycji konkursu Polskiej Nagrody Jakości. Wśród wyróżnionych znalazły się tylko trzy urzędy z całego kraju. Jednym z nich jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Urząd otrzymał wyróżnienie w kategorii organizacji publicznych.

- Naszym celem było zbudowanie spójnego, przejrzystego i prostego w działaniu systemu jakości. Wymagało to od nas dużo pracy. Musieliśmy zmienić sposób myślenia, działania, reagowania na potrzeby naszego klienta, interesanta i współpracownika. Podjęliśmy z sukcesem prace zmierzające do wprowadzenia w Urzędzie Marszałkowskim systemu zarządzania jakością i uzyskania certyfikatu jakości ISO 9001:2000. Udało się. Otrzymaliśmy go w roku 2004. Duma z uzyskania certyfikatu nie zatrzymała jednak naszych ambicji i aspiracji na rzecz rozwijania systemu jakości w kierunku TQM, czyli kompleksowego zarządzania jakością. Uzyskane obecnie wyróżnienie w Polskiej Nagrodzie Jakości stanowi dla urzędu ważne wydarzenie. Jest potwierdzeniem, że idziemy w dobrym kierunku i – powiedział podczas konferencji Waldemar Kuliński, Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Polska Nagroda Jakości przyznawana jest od 1995 roku za wdrażanie filozofii TQM (Total Quality Management), czyli zarządzania przez jakość. Jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w kraju, potwierdzających osiągnięcia jakościowe. Laureatów wyłania Komitet Polskiej Nagrody Jakości, którego sekretarzem jest dr Mirosław Recha. W skład Komitetu wchodzi 82 członków, wybitnych przedstawicieli nauki, biznesu, praktyki i samorządu gospodarczego. Nagroda przyznawana jest przedsiębiorstwom i organizacjom publicznym, które poprzez wdrożenie TQM doprowadziły do wzrostu satysfakcji klientów, pracowników i osób z nimi związanych oraz w ciągu ostatnich lat osiągnęły znaczącą poprawę jakości pracy, procesów, systemów, usług, ochrony środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz satysfakcji władz i społeczeństwa lokalnego. Przedsiębiorstwa ubiegające się o nagrodę oceniane są według kryteriów dziewięciu filarów zarządzania przez jakość. Są nimi: przywództwo, strategia i polityka, zarządzanie ludźmi, zarządzanie zasobami, zarządzanie procesami, satysfakcja klientów, satysfakcja zatrudnionych, współpraca z otoczeniem oraz efekt końcowy.

Organizatorzy Nagrody to: Krajowa Izba Gospodarcza, Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. oraz Polskie Forum ISO 9000.

Wyróżnieni Polską Nagrodą Jakości otrzymują dyplom oraz możliwość korzystania w korespondencji i promocji ze Znaku i Hasła Polskiej Nagrody Jakości przez okres jednego roku.

Uroczyste wręczenie statuetek i dyplomów laureatom i wyróżnionym Polską Nagrodą Jakości odbędzie się 11 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie.
Marta Milewska
Rzecznik Prasowy

Liczba wyświetleń: 353

powrót