Informacje prasowe

Komunikat prasowy: Mazowsze w Airport Regions Conference

2006.10.30 00:00

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Administrator

27 października radni województwa mazowieckiego jednogłośnie zaakceptowali projekt wstąpienia Województwa Mazowieckiego do europejskiej organizacji Airport Regions Conference (ARC). Organizacja zrzesza europejskie regiony posiadające największe międzynarodowe i regionalne lotniska. Przyjęcie Polski do ARC może nastąpić już w 2007 roku.

Airport Regions Conference została założona w 1999 roku. Jest organizacją zrzeszającą europejskie regiony posiadające największe międzynarodowe i regionalne lotniska z całej Europy. Członkami ARC są m.in.: Wiedeń, Ile de France, Bawaria, Tallin, Północna Westfalia, Barcelona, Goeteborg Region, Stockholm Malar, Frankfurt nad Renem, Flanders, Lombardia, Amsterdam, Katalonia oraz Majorka.

Głównymi celami Airport Regions Conterence jest wpływ na europejską politykę transportu lotniczego oraz aktywizowanie władz regionalnych i lokalnych w tym procesie. Ponadto zajmuje się organizowaniem spotkań, seminariów oraz prowadzeniem badań i analiz dotyczących lotnictwa i rozwoju regionalnego.

W czerwcu br. Samorząd Województwa Mazowieckiego został zaproszony do udziału w tej międzynarodowej inicjatywie. - W dobie rozwoju transportu lotniczego, zwłaszcza tanich linii lotniczych oraz trwającą dyskusją nad lokalizacją nowego centralnego lotniska dla Polski, wstąpienie Województwa Mazowieckiego do tej organizacji wydaje się konieczne – zaznaczył marszałek Adam Struzik.

Członkostwo w ARC opiera się na współpracy merytorycznej polegającej na wymianie doświadczeń, informacji, szkoleniu, wspomaganiu planowania regionalnego i programowania strategicznego. Uczestnictwo w ARC stwarza możliwość dzielenia się doświadczeniami w zakresie transportu lotniczego i rozwoju regionalnego. Zapewnia nawiązanie kontaktów z osobami i instytucjami zainteresowanymi współpracą w tym zakresie. Z opinią ARC liczy się Rada Europy.
Marta Milewska
Rzecznik Prasowy

Liczba wyświetleń: 384

powrót