Informacje prasowe

Informacja prasowa - Zostań menedżerem energii!

2015.01.21 14:15

Autor: , Wprowadzenie: Eliza Albrechcińska

Jesteś pracownikiem samorządowym? Pracujesz na Mazowszu? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i poszerzyć swoją wiedzę na temat energetyki?  Mazowiecka Agencja Energetyczna zaprasza na studia podyplomowe „Samorządowy Menedżer Energii (SME)” w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Rekrutacja trwa tylko do 31 stycznia br. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Po sukcesie pierwszej edycji studiów mogę śmiało powiedzieć, że stworzenie tego kierunku było bardzo dobrym pomysłem. Ta wręcz pionierska inicjatywa Mazowieckiej Agencji Energetycznej była przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Samorządowcy bowiem coraz chętniej sięgają po unijne dofinansowanie na projekty związane z odnawialnymi źródłami energii. Do tej pory brakowało jednak ośrodków, które szkoliłyby urzędników w tym zakresie, a zainteresowanie tym tematem jest bardzo duże. Obecnie racjonalnego zarządzania energią na kierunku „Samorządowego Menedżera Energii” uczy się już 50 urzędników z Mazowsza. Teraz czekamy na kolejnych chętnych – podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.  

 

SME to pierwsze tego typu studia w Polsce skierowane do urzędników samorządu terytorialnego Mazowsza, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę m.in. z zakresu prawa, ekonomii, efektywności energetycznej w jednostkach samorządu terytorialnego czy też dystrybucji i obrotu energią. Słuchacze dowiedzą się jak planować, zarządzać i finansować energetykę. Dzięki temu będą mogli stawić czoło lokalnym projektom energetycznym.

 

Studia zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Trwają dwa semestry, a ich całkowity koszt to 860 zł. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Na chętnych czeka 50 miejsc. Nabór trwa do 31 stycznia 2015 r.

 

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można znaleźć na stronie: http://sme.wseiz.pl/rekrutacja-ii-edycja

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 57 kB, Liczba pobrań: 150, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 106

powrót