Informacje prasowe

Informacja prasowa - 8 prospołecznych inicjatyw z Mazowsza z nominacjami do Ogólnopolskiego Konkursu „FLORIANY”!

2017.04.07 11:05 , aktualizacja: 2017.04.07 11:21

Autor: , Wprowadzenie: Katarzyna Bernaciak

Znamy już nominowanych do I. edycji „FLORIANÓW” – Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem Ochotniczych Straży Pożarnych i Samorządów. Wśród nich znalazło się 7 mazowieckich OSP – Gąbin, Grabowiec, Zielonka, Lekowo, Podkońce, Równe oraz Rabiany. Zwycięzców poznamy już 4 maja br. Organizatorem konkursu jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, zaś partnerem strategicznym tegorocznej edycji Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

„FLORIANY” organizowane są po raz pierwszy. Inicjatywa powstała, by docenić pracę oraz zaangażowanie strażaków ochotników w ratowanie zdrowia i życia mieszkańców. Ich praca to jednak nie tylko gaszenie pożarów czy walka z żywiołami. Często z pomocą samorządu oraz innych środowisk – organizacji, instytucji, przedsiębiorców i pracodawców działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców w całej Polsce.

 

Znając środowisko Ochotniczych Straży Pożarnych i aktywne zaangażowanie strażaków ochotników w działania wykraczające poza sferę stricte ratowniczą, liczyliśmy na duże zainteresowanie Konkursem FLORIANY. Ale z nieukrywaną satysfakcją potwierdzam, że skala zgłoszeń mile nas zaskoczyła! W sumie wpłynęło 375 zgłoszeń ze wszystkich województw bez wyjątku i we wszystkich kategoriach. Kapituła Konkursu miała trudny wybór, ponieważ wszystkie inicjatywy były naprawdę ciekawe i zasługiwały na uwagę, choć z powodu uchybień formalnych do oceny konkursowej nie zakwalifikowało się 126 zgłoszeń. Kapituła przeanalizowała i oceniła 249 inicjatyw, i spośród nich wyłoniła nominowanych. W imieniu organizatora i wszystkich partnerów Konkursu bardzo podziękuję wszystkim zespołom za uczestniczenie, nadesłanie zgłoszeń i chęć zaprezentowania swoich prospołecznych dokonań na ogólnopolskim forum. Konkurs FLORIANY jest formą pokazania naszego wielkiego uznania dla strażaków ochotników i lokalnych środowisk za ich społeczne zaangażowanie w życie mieszkańców naszych małych Ojczyzn, którym poświęcają swój wolny czas

– podkreśla Dorota Pardecka, redaktor naczelna „Strażaka” pisma Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

W gronie nominowanych znalazły się 54 prospołeczne inicjatywy oraz trzej najlepsi pracodawcy zgłoszeni przez uczestników konkursu. Spośród nich doceniono 8 inicjatyw prospołecznych zrealizowanych przez mazowieckich strażaków ochotników. Nominacje otrzymali w następujących kategoriach:

Rozbudowa lokalnej infrastruktury

OSP Gąbin – projekt realizowany przez OSP z partnerami

OSP Grabowiec – projekt realizowany przez OSP samodzielnie

 

Poprawa bezpieczeństwa

OSP Zielonka – projekt realizowany przez OSP z partnerami

 

Kultura i tradycja

OSP Lekowo – projekt realizowany przez OSP z partnerami

 

Integracja społeczna

OSP Podkońce – projekt realizowany przez OSP z partnerami

OSP Grabowiec – projekt realizowany przez OSP samodzielnie

OSP Równe – projekt realizowany przez OSP samodzielnie

 

Innowacje oraz integracja cyfrowa poprzez zwiększanie dostępności do Internetu i tworzenie bezpiecznego środowiska cyfrowego

OSP Rabiany – projekt realizowany przez OSP z partnerami

 

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznamy podczas Gali Finałowej połączonej z uroczystymi obchodami Ogólnopolskiego Dnia Strażaka, która odbędzie się 4 maja br. w Karolinie, siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://www.floriany.pl/

 

 

Beata Jeż
Biuro Prasowe Konkursu „FLORIANY”
kom. 692 506 234
e-mail b.jez@comunicat4u.pl

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail rzecznik@mazovia.pl
  • zgłoszenia do konkursu arch. Biura Prasowego...

Pliki do pobrania

Rozmiar: 111 kB, Liczba pobrań: 27, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 68

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.