Informacje prasowe

Informacja prasowa - Nowoczesne targowiska w Magnuszewie i Radzyminie

2018.01.23 14:15 , aktualizacja: 2018.01.23 14:30

Autor: , Wprowadzenie: Katarzyna Bernaciak

W sumie blisko 2 mln zł trafi do gmin Magnuszew i Radzymin na budowę i modernizację lokalnych targowisk. Wszystko dzięki unijnym środkom w ramach PROW 2014-2020. Dziś umowy na dofinansowanie inwestycji podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, wójt gminy Magnuszew Marek Drapała i burmistrz gminy Radzymin Krzysztof Chaciński.

 

Zakupy na lokalnych targowiskach od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Według danych GUS na Mazowszu jest aż 316 targowisk stałych. Są to miejsca codziennej pracy dla wielu handlowców i rolników – znajduje się na nich ponad 17,6 tys. stałych punktów sprzedaży.

 

Klienci cenią targowiska przede wszystkim za możliwość zakupu świeżej, regionalnej żywności. To właśnie tu mogą kupić warzywa i owoce bezpośrednio od producenta, ale także produkty oparte na tradycyjnych recepturach. Modernizacja lokalnych targowisk to dobra wiadomość nie tylko dla klientów, ale także dla rolników, dla których handel na targowisku stanowi ważne źródło dochodu. Warto więc, aby były to miejsca nowoczesne i estetyczne

podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Dzięki unijnym środkom w ramach PROW 2014-2020 w Magnuszewie powstanie nowe targowisko – dofinansowanie ze środków unijnych 999 931 zł. W Radzyminie natomiast istniejące już targowisko zostanie przebudowane – 991 795 zł.

 

Jak będą wyglądać targowiska po zakończeniu tych inwestycji? Zyskają one przede wszystkim oświetlenie, sanitariaty, parkingi oraz utwardzone podłoże. Przynajmniej połowę ich powierzchni handlowej zajmować będą zadaszone stoiska. Każde z nich będzie przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Każde targowisko zostanie opatrzone nazwą „Mój Rynek”.

 

O unijne wsparcie mogły ubiegać się gminy, związki międzygminne, powiaty i związki powiatów. Projekty mogły być realizowane w miejscowościach liczących nie więcej niż 200 tys. mieszkańców, a wysokość dofinansowania nie mogła przekroczyć 1 mln zł i wynosić 63,63 proc. kosztów kwalifikowanych całego przedsięwzięcia.

 

 

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 66 kB, Liczba pobrań: 50, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 1569 kB, Liczba pobrań: 28
Rozmiar: 1579 kB, Liczba pobrań: 27
Rozmiar: 2091 kB, Liczba pobrań: 37

Liczba wyświetleń: 205

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.