Informacje prasowe

Informacja prasowa - Fundusze unijne na wyposażenie oddziału kardiologii w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym

2018.03.09 10:40 , aktualizacja: 2018.03.19 10:17

Autor: , Wprowadzenie: Jolanta Nalewajk

 

Dobra wiadomość dla mieszkańców Radomia i okolic. Już niebawem szpital miejski otrzyma wsparcie unijne na zakup sprzętu, urządzeń i aparatury medycznej na potrzeby szpitalnego oddziału kardiologicznego. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego placówka otrzyma ponad 1,5 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski i dyrektor szpitala Marek Pacyna.

 

Dzięki unijnemu dofinansowaniu do oddziału kardiologicznego radomskiego szpitala miejskiego trafi nowe wyposażenie. Środki zostaną przeznaczone na zakup 18 nowych aparatur i sprzętu medycznego przeznaczonego do diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia.

 

Dzięki projektowi szpital zyska, m.in. cyfrowy aparat RTG z ramieniem „C”, system telemetrii 3-4 stanowiskowy, echokardiograf 4D z wysokiej rozdzielczości głowicą przezprzełykową, system Holter EKG z możliwością rejestracji 3 i 12 kanałów z 8 rejestratorami zapisu ciągłego oraz rejestratorem zdarzeniowym oraz system Holter ciśnieniowy z 2 rejestratorami, a także kardiologiczny stół pionizacyjny do testów pochyleniowych.

 

Inwestycja w nowy sprzęt wzmocni potencjał oddziału kardiologicznego w zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia, szczególnie w obszarze zabiegów implantacji oraz diagnostyki zaburzeń rytmu, niewydolności serca i innych chorób kardiologicznych. Realizacja projektu poprawi także dostępność pacjentów do świadczeń diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacji kardiologicznej.

 

Tytuł projektu: Zakup sprzętu, urządzeń i aparatury medycznej służącej leczeniu chorób układu krążenia dla potrzeb oddziału kardiologicznego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Tytusa Chałubińskiego

 

 

Beneficjent: Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr Tytusa Chałubińskiego
Całkowita wartość projektu: 1 957 050,00 zł
Kwota dofinansowania: 1 558 555,20 zł
Działanie: 6.1 Infrastruktura ochrony zdrowia  


O RPO WM 2014-2020

 

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji, sektora naukowego i pozarządowego. Na 2018 r. zaplanowano 23 konkursy o przeszło 480 mln zł dofinansowania. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 proc. kosztów kwalifikowalnych projektu. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. 

 

Szczegółowe informacje o aktualnych i planowanych konkursach dostępne na stronie  www.funduszedlamazowsza.eu. Zachęcamy do zapisania się do newslettera oraz powiadomień o aktualnych naborach, aby otrzymywać najważniejsze informacje o konkursach, dofinansowanych projektach, szkoleniach i spotkaniach informacyjnych.


 

 

 

Agnieszka Czachorowska-Jakoniuk
Wydział Informacji i Szkoleń Beneficjentów
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
tel. 22 542 24 36
e-mail: media@mazowia.eu
Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 1289 kB, Liczba pobrań: 20

Liczba wyświetleń: 53

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.