Informacje prasowe

Informacja prasowa - Ponad 6,2 mln zł na drogi dojazdowe do gruntów rolnych w subregionie radomskim

2018.06.08 15:20 , aktualizacja: 2018.06.08 15:32

Autor: , Wprowadzenie: Anna Groszyk-Książak

Ponad 54,6 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych zostanie wybudowanych lub zmodernizowanych w subregionie radomskim. Wszystko dzięki dofinansowaniu z budżetu Mazowsza. Zarząd województwa mazowieckiego zadecydował o przyznaniu ponad 6,2 mln zł na realizację 67 inwestycji. Wsparcie finansowe trafi do 59 gmin i powiatów z subregionu radomskiego. Umowy w tej sprawie podpisali dzisiaj Rafał Rajkowski członek zarządu województwa mazowieckiego oraz przedstawiciele gmin i powiatów z subregionu radomskiego.

 

Inwestycje drogowe to szczególnie ważne zadania w każdej gminie i powiecie. A dobry dojazd do pól i gospodarstw rolnych to duże ułatwienie dla rolników w ich codziennej pracy, ale także wszystkich mieszkańców terenów wiejskich. Dlatego bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy przeznaczyć środki na budowę i modernizację dróg – podkreśla Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Na ogłoszony w ubiegłym roku przez urząd marszałkowski nabór wpłynęło 478 wniosków. Do dofinansowania wybrano w sumie 311 zadań. Na ich realizację zarząd województwa mazowieckiego przeznaczył ponad 30 mln zł.

 

W subregionie radomskim dofinansowanie trafi w sumie do 59 gmin i powiatów, które zrealizują 67 zadań drogowych. Otrzymają one łącznie ponad 6,2 mln zł wsparcia z budżetu Mazowsza. Dzięki tym środkom wybudowanych lub zmodernizowanych zostanie ponad 54,6 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

 

Lista dofinansowanych projektów znajduje się w załączniku.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail rzecznik@mazovia.pl
  • konferencja prasowa Pobierz: konferencja prasowa Fot. Katarzyna Czubak
  • Przemawia Rafał Rajkowski członek zarządu województwa mazowiekciego Pobierz: Przemawia Rafał Rajkowski członek zarządu województwa mazowiekciego Fot. Katarzyna Czubak
  • widom na salę konferencyjną Pobierz: widom na salę konferencyjną Fot. Katarzyna Czubak
  • Podpisywanie umowy Pobierz: Podpisywanie umowy Fot. Katarzyna Czubak
  • Pamiątkowe zdjęcie Pobierz: Pamiątkowe zdjęcie Fot. Katarzyna Czubak
  • Wręczenie umowy Pobierz: Wręczenie umowy Fot. Katarzyna Czubak
  • Podpisywanie umowy Pobierz: Podpisywanie umowy Fot. Katarzyna Czubak
  • Pamiątkowe zdjęcie Pobierz: Pamiątkowe zdjęcie Fot. Katarzyna Czubak
  • Podpisywanie umów Pobierz: Podpisywanie umów

Pliki do pobrania

Rozmiar: 140 kB, Liczba pobrań: 17, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 281 kB, Liczba pobrań: 27, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 95

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.