Informacje prasowe

Informacja prasowa - 10 mln zł z budżetu Mazowsza na budowę trasy N-S

2018.07.10 12:50 , aktualizacja: 2018.07.10 14:16

Autor: , Wprowadzenie: Katarzyna Bernaciak

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dotacji celowej na realizację pierwszego etapu budowy trasy N-S. Dofinansowany odcinek obejmie śródmiejską część Radomia – od ul. Prażmowskiego do ul. Żeromskiego. Całkowity koszt przedsięwzięcia to około 34,5 mln zł.

 

Postanowiliśmy wesprzeć środkami z budżetu województwa budowę trasy N-S. Jest to kluczowa inwestycja nie tylko dla rozwoju gospodarczego Radomia, ale także całego Mazowsza. Jestem przekonany, że rozładowanie ruchu głównej arterii centrum miasta zmniejszy codzienne korki, ale również zachęci inwestorów do ulokowania swoich firm właśnie w tej części naszego regionu – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Trasa N-S będzie przebiegała przez ścisłe centrum Radomia. Swój początek ma na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 12, która łączy ze sobą osiedla mieszkaniowe zlokalizowane na południu, w śródmieściu i północnej części miasta. W ramach inwestycji przebudowany zostanie istniejący fragment ul. Prażmowskiego, powstanie skrzyżowanie z istniejącą ul. Słowackiego, a także nowy odcinek trasy na zamkniętych terenach kolejowych leżących wzdłuż torów linii kolejowej nr 8 Warszawa – Radom. Usprawnienie układu komunikacyjnego w śródmieściu pozwoli na dogodny dojazd do radomskich przedsiębiorstw, dworca kolejowego, usytuowanego obok dworca PKS parkingu Park & Ride oraz do budowanej bazy utrzymania taboru Kolei Mazowieckich. Wzdłuż planowanej trasy N-S dawniej znajdowały się największe radomskie przedsiębiorstwa, m.in. Zakłady Metalowe „Łucznik”, Radoskór, Radomska Fabryka Telefonów czy Radomskie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych. Pozostały po nich majątek ma zostać wykorzystany jako baza dla siedzib nowych firm. Całkowity koszt inwestycji to około 34,5 mln zł.

 

 

 

 

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 96 kB, Liczba pobrań: 13, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 46

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.