Informacje prasowe

Informacja prasowa - Ponad 24,7 mln zł z ue na rozwój zaplecza badawczego w instytucie technologii materiałów elektronicznych

2018.07.10 12:50 , aktualizacja: 2018.07.10 13:11

Autor: , Wprowadzenie: Eliza Albrechcińska

Już niebawem unijne wsparcie trafi do Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych. To środki na doposażenie Centrum Grafenu i Innowacyjnych Nanotechnologii w aparaturę niezbędną do dalszego prowadzenia badań naukowych. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 24,7 mln zł dofinansowania  w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i dyrektor ITME Zbigniew Matyjas.

 

Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych przeznaczy pozyskane środki na doposażenie Centrum Grafenu i Innowacyjnych Nanotechnologii w aparaturę badawczo-naukową. Pozwoli to na dalsze prowadzenie badań i tworzenie kompleksowych instalacji badawczych, które umożliwią realizację całościowych przedsięwzięć naukowych w dziedzinach dotyczących m.in.: technologii materiałów (nowe materiały, materiały warstwowe, dwuwymiarowe, inteligentne, potencjalne możliwości otrzymywania, opracowania skalowalnych technologii wytwarzania), opracowania technologii wytwarzania grafenu i materiałów na bazie grafenu, identyfikacji nowych koncepcji struktur i przyrządów na bazie grafenu oraz struktur dwuwymiarowych (do zastosowania w technologiach biomedycznych, sensorach, optoelektronice, fotonice, przyrządach elektronowych, elastycznej elektronice, energetyce). Realizacja projektu pozwoli na zastosowanie nowych struktur i przyrządów w systemach wykonawczych oferujących nowe możliwości funkcjonowania, a także integrację grafenu i nowych materiałów z istniejącymi platformami technologicznymi m.in.: z technologiami półprzewodnikowymi dla elektroniki.  Rozwój zaplecza umożliwi także opracowywanie energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska nowych produktów na bazie nanoform węgla pod kątem zrównoważonego rozwoju. Nowoczesny sprzęt otworzy nowe perspektywy dla badań służących opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań dla gospodarki.

 

Tytuł projektu: Centrum Grafenu i Innowacyjnych Nanotechnologii

Beneficjent: Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych

Całkowita wartość projektu: 37 654 518,04 zł

Kwota dofinansowania: 24 712 331,00 zł

Działanie: 1.1 Działalność badawczo - rozwojowa jednostek naukowych

 

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowanych głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o aktualnych i planowanych konkursach dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2018 r. zaplanowano 31 konkursów na ponad 603 mln zł.

 

 

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Czachorowska-Jakoniuk
Wydział Informacji i Szkoleń Beneficjentów
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
tel. 22 542 24 36
e-mail: media@mazowia.eu

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 1288 kB, Liczba pobrań: 14

Liczba wyświetleń: 55

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.