Informacje prasowe

Informacja prasowa - Opiekun stypendysty poszukiwany!

2019.06.04 11:45

Autor: , Wprowadzenie: Karolina Ołdakowska

Ruszył nabór w konkursie Opiekun Stypendysty Roku 2018/2019. Szukamy aktywnych, zaangażowanych nauczycieli, pedagogów, którzy motywowali do pracy i opiekowali się stypendystami programów edukacyjnych realizowanych przez samorząd Mazowsza. Wyłonionych zostanie w sumie 36 laureatów. Zgłoszenia do 19 czerwca br.

 

Niezwykle ważnym elementem programów stypendialnych jest praca nauczyciela – opiekuna stypendysty. To on pomaga w kształtowaniu postaw i rozwoju ucznia, a także odkrywa i rozbudza jego talent. Dlatego też wsparcie uczniów przez pedagogów może być kluczowe w uzyskaniu przez nich jak najlepszych wyników i stypendium.

 

Za sukcesem uczniów bardzo często stoją zaangażowani nauczyciele i pedagodzy. Dlatego już poraz drugi postanowiliśmy docenić i wyróżnić tych, którzy wspierali i służyli pomocą, pełnili rolę nie tylko nauczyciela, ale także doradcy dla naszych stypendystów – mówi Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Konkurs skierowany jest do nauczycieli – opiekunów, pedagogów szkolnych albo doradców zawodowych, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi Indywidualny Plan Rozwoju Edukacyjnego Ucznia w roku szkolnym 2018/2019 w ramach „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Teraz pora wybrać najlepszych z nich.

 

W konkursie zostanie wyłonionych maksymalnie 36 laureatów – po 18 laureatów w ramach każdego z programów stypendialnych. Każdy z nich otrzyma po 3 tys. zł. Wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu podczas uroczystej gali.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy opisać swoją współpracę ze stypendystą podczas tworzenia i realizacji Indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego/zawodowego ucznia. Formularz należy przesłać do 19 czerwca br. na adres: Mazowieckie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie, 00-236 Warszawa, ul. Świętojerska 9. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: https://www.mazovia.pl/komunikaty--konsultacje-spoleczne/komunikaty/art,2702,rusza-nabor-formularzy-w-konkursie-opiekun-stypendysty-roku-20182019.html

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 44 kB, Liczba pobrań: 7
Rozmiar: 707 kB, Liczba pobrań: 18

Liczba wyświetleń: 38

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.