Informacje prasowe

Informacja prasowa - Przy Brzeskiej działają dwa punkty konsultacyjne szpitala w Drewnicy

2019.06.12 09:10 , aktualizacja: 2019.06.12 09:19

Autor: , Wprowadzenie: Jolanta Nalewajk

informacja prasowa

12 czerwca 2019 r.

 

 

 

Od maja przy ul. Brzeskiej działa Punkt Konsultacyjny Zespołu Leczenia Środowiskowego oraz Punkt Konsultacyjno-Doradczy Doradców ds. Zdrowienia i Wsparcia. Punkty uruchomił szpital w Drewnicy. Na adaptację pomieszczeń do zakresu działań placówki szpital otrzymał ponad 310 tys. zł dotacji z budżetu województwa.

 

Dzięki środkom z budżetu pacjenci punktów, ale też pracownicy szpitala będą mogli spotykać się i pracować w odnowionych i wyposażonych w niezbędny sprzęt pomieszczeniach. Obok leczenia farmakologicznego będzie można skorzystać z zajęć psychoterapii, wsparcia psychoedukacyjnego czy nawet uzyskać pomoc w zakresie spraw socjalnych – podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego

 

W nowym lokalu przy ul. Brzeskiej 12 działają dwa gabinety Zespołu Leczenia Środowiskowego oraz dwa gabinety Doradców ds. Zdrowienia i Wsparcia, a także sala terapii.

 

Zespół Leczenia Środowiskowego zapewnia leczenie pacjentom m.in. z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi, z utrwalonym upośledzonym funkcjonowaniem społecznym oraz wymagających intensywnych oddziaływań psychoterapeutycznych, farmakologicznych i rehabilitacyjnych. Warunkiem przyjęcia do punktu jest skierowanie od lekarza i pisemna zgoda pacjenta. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00, z wyjątkiem czwartku 8:30-10:30 (zebranie zespołu).

 

Z kolei Punkt Konsultacyjno-Doradczy Doradców ds. Zdrowienia i Wsparcia oferuje pomoc osobom  z doświadczeniem kryzysu psychicznego, zwłaszcza tym, które nie korzystają z oferty ośrodków wsparcia.  Osobom samotnym, bezrobotnym czy chcącym zwiększyć swoją aktywność życiową społeczną jak i zawodową.

 

Punkt działa w każdy poniedziałek, wtorek i środę w godz. 10.00-17.30 oraz w czwartek i piątek – 8.00-15.30. Więcej informacji pod nr tel. (22) 299 22 07 oraz  e-mail: doradcy@drewnica.pl.

 

Na Brzeskiej pracują specjaliści ze szpitala w Drewnicy – trzech doradców-profesjonalistów oraz trzech asystentów zdrowienia. Zespół, w razie potrzeby korzysta z pomocy  dietetyka i terapeuty uzależnień, kieruje pacjentów do doradcy zawodowego i trenera pracy, na „warsztaty zdrowienia” czy też  „grupy weekendowe”.

 

Punkt Konsultacyjny Zespołu Leczenia Środowiskowego oraz Punkt Konsultacyjno-Doradczy Doradców ds. Zdrowienia i Wsparcia powstały w ramach projektu: „Warszawski Zintegrowany System Leczenia i Wspierania Środowiskowego Osób z Zaburzeniami Psychicznymi – testowanie i wdrażanie” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Szpital w Drewnicy jest jednym z partnerów projektu.

 

 

 

 

 

 

 

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 105 kB, Liczba pobrań: 6, Dokument programu Microsoft Word
Rozmiar: 821 kB, Liczba pobrań: 5

Liczba wyświetleń: 13

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.