Informacje prasowe

Informacja prasowa - 8 mln zł od samorządu Mazowsza na rozbudowę szpitala i bulwary w Nowym Dworze Mazowieckim

2020.06.19 14:05

Autor: , Wprowadzenie: Eliza Albrechcińska

Budowa bulwarów w Nowym Dworze Mazowieckim i rozbudowa Nowodworskiego Centrum Medycznego to inwestycje, które będą realizowane dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Wartość obu projektów to prawie 26 mln zł, z czego blisko 8 mln zł wyniesie dofinansowanie z budżetu województwa. Dziś umowy z beneficjentami podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Udało nam się wygospodarować środki, które możemy przeznaczyć zarówno na projekty drogowe, jak i społeczne, kulturalne czy też zdrowotne. Pomagamy tym samym samorządom lokalnym w realizacji takich inwestycji, które są, jak sama nazwa naszego programu wskazuje, ważne dla mieszkańców Mazowsza i bardzo im potrzebne

podkreśla marszałek Adam Struzik.  

 

4 mln zł na rozbudowę Nowodworskiego Centrum Medycznego wraz z budową bloku operacyjnego

Wsparcie samorządu Mazowsza umożliwi rozbudowę Nowodworskiego Centrum Medycznego, co pozwoli na budowę nowego bloku operacyjnego. W ramach projektu powstaną dwa piętra wraz z poddaszem o łącznej powierzchni około 1000 m2. Znajdą się tu między innymi: OlOM, centralna sterylizatornia, pomieszczenia techniczne, sale, blok operacyjny.

 

Szpital Powiatowy – Nowodworskie Centrum Medyczne powstał w 1956 r. Z jego pomocy korzystają zarówno mieszkańcy powiatu nowodworskiego, jak też legionowskiego i płońskiego. W placówce działa obecnie osiem oddziałów: chorób wewnętrznych z pododdziałem kardiologii, chirurgii ogólnej, ginekologiczno-położniczy, pediatrii, neonatologiczny, medycyny paliatywnej, anestezjologii i intensywnej terapii, SOR oraz blok operacyjny. NCM jest także kluczowym partnerem strategicznym dla Portu Lotniczego Warszawa-Modlin w zakresie świadczenia kompleksowej obsługi medycznej z uwagi na najwyższy stopień referencyjności wśród jednostek medycznych zlokalizowanych w promieniu 30 km od lotniska.  

 

Koszt inwestycji to 13 mln zł, z czego wsparcie z budżetu Mazowsza wyniesie 4 mln zł.

 

4 mln zł na zagospodarowanie brzegu rzeki Narwi na wysokości miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Z kolei miasto Nowy Dwór Mazowiecki zaintwestuje 4 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego w zagospodarowanie brzegu Narwi. Projekt podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym wybudowane zostaną bulwary nadnarwiańskie na odcinku od targowiska miejskiego i pierwszej plaży miejskiej do zrewitalizowanego oczka wodnego i drugiej plaży miejskiej. Nawierzchnia wału narwiańskiego przebudowana zostanie na promenadę. Powstaną też m.in. strefy rekreacji i odpoczynku, oświetlenie i monitoring. Projekt zakłada też aranżację zieleni,budowę i przebudowę wjazdów na promenadę, oraz dostosowanie plaż miejskich do najlepszych standardów wypoczynku. Z kolei drugim etap prac dotyczy przedłużenia bulwarów oraz zagospodarowania rekreacyjnego wyspy na rzece Narwi. Tu również wybudowane zostaną strefy rekreacji i odpoczynku. Powstanie także molo, przeprawa na wyspę oraz oświetlenie i monitoring.

Koszt inwestycji to prawie 13 mln zł, z czego wsparcie z budżetu Mazowsza wyniesie blisko 4 mln zł.

 

– To bardzo ciekawy projekt, który z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Nowego Dworu. Każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia, a bulwary i plaża to wręcz idealne miejsca do wypoczynku i spędzenia wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi

zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Inwestycje otrzymały dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego".

Marta Milewska,
Rzecznik Prasowy,
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 36 kB, Liczba pobrań: 13

Liczba wyświetleń: 8

powrót