Informacje prasowe

Informacja prasowa - Arkady w Gostyninie w rękach samorządu Mazowsza

2020.12.28 14:15

Samorząd województwa mazowieckiego zakupił jatki miejskie w Gostyninie. W zabytkowym budynku mieścić się będzie Muzeum Regionalne Ziemi Gostynińskiej oddział Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

więcej o: Arkady w Gostyninie w rękach samorządu Mazowsza

Informacja prasowa - Ponad 1,4 mln zł wsparcia z UE na wymianę pieców w gminie Rzewnie

2020.12.23 15:50

Gmina Rzewnie stawia na czyste powietrze. Dzięki funduszom europejskim w 19 gospodarstwach domowych stare piece zostaną wymienione na ekologiczne źródła ciepła. Ponadto w 4 obiektach użyteczności publicznej przeprowadzona zostanie termomodernizacja. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 1, 4 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz Wiesław Chrzanowski, wójt gminy Rzewnie.

więcej o: Ponad 1,4 mln zł wsparcia z UE na wymianę pieców w gminie Rzewnie

Informacja prasowa - Pracownicy urzędu marszałkowskiego pomagają szpitalom

2020.12.23 12:45 , aktualizacja: 2020.12.23 14:47

Pracownicy urzędu marszałkowskiego przekazali świąteczne dary dla personelu medycznego i pacjentów mazowieckich szpitali. Do 10 szpitali i 4 stacji pogotowia ratunkowego trafiło w sumie 140 paczek z wodą, żywnością i artykułami higieny osobistej.

więcej o: Pracownicy urzędu marszałkowskiego pomagają szpitalom

Informacja prasowa - Samorząd Mazowsza wesprze modernizację placu Anny Jagiellonki w Cegłowie

2020.12.21 14:40

Przebudowa głównego skrzyżowania w centrum Cegłowa, zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz stworzenie terenu rekreacyjnego to główne założenia projektu realizowanego przez gminę Cegłów przy wsparciu finansowym samorządu województwa. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 1,4 mln zł. Władze Mazowsza przeznaczą na ten cel 840 tys. zł w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Dziś umowę podpisali marszałek Adama Struzik, członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Cegłów Marcin Uchman.

więcej o: Samorząd Mazowsza wesprze modernizację placu Anny Jagiellonki w Cegłowie

Informacja prasowa - Mazowsze składa skargę do WSA w sprawie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

2020.12.17 14:50 , aktualizacja: 2020.12.18 08:50

Upolityczniony wybór, ale też naruszenie prawa i ustawy o finansach publicznych oraz wydatkowanie środków wbrew celowi, na jaki zostały przeznaczone czyli przeciwdziałanie skutkom COVID-19 to główne zarzuty samorządu Mazowsza stawiane wobec Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wczoraj, po południu marszałek Adam Struzik podpisał skargę w tej sprawie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Mazowsze wystąpiło też do NIK o kontrolę podziału środków.

więcej o: Mazowsze składa skargę do WSA w sprawie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Informacja prasowa - Smog w Warszawie oraz powiatach legionowskim i wołomińskim

2020.12.17 14:00 , aktualizacja: 2020.12.17 14:09

Zgodnie z informacją głównego inspektora ochrony środowiska (GIOŚ) dziś przekroczono normy szkodliwych pyłów w powietrzu w części Warszawy (Rembertów, Wawer, Wesoła) oraz w powiatach wołomińskim i legionowskim. KotwicaZgodnie z ogłoszonym przez sejmik Mazowsza i obowiązującym w całym województwie Planem Działań Krótkoterminowych przyjętym wraz z Programem Ochrony Powietrza, w momencie ogłoszenia takiego komunikatu na wskazanym terenie obowiązuje całkowity zakaz rekreacyjnego palenia w komikach, używania grilli, ognisk i dmuchaw do liści oraz zalecenia związane z ograniczeniem przebywania na otwartym powietrzu, szczególnie w przypadku dzieci, osób starszych i kobiet w ciąży.

więcej o: Smog w Warszawie oraz powiatach legionowskim i wołomińskim

Informacja prasowa - Samorząd Mazowsza przekazał gminie Wiązowna oczyszczalnię ścieków

2020.12.17 11:40

Nieruchomość znajduje się w Zagórzu na terenie Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o. Ostateczną decyzję o przekazaniu jej na rzecz gminy Wiązowna podjęli radni województwa mazowieckiego. Akt notarialny w tej sprawie podpisali dziś marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz wójt gminy Wiązowna Janusz Budny.

więcej o: Samorząd Mazowsza przekazał gminie Wiązowna oczyszczalnię ścieków

Informacja prasowa - Prawie 20 mln zł dla ponad 600 mazowieckich przedsiębiorców

2020.12.16 10:10

Kolejne duże wsparcie z Unii Europejskiej przyznane przez Samorząd Województwa dla mazowieckich przedsiębiorców, którzy mierzą się ze skutkami pandemii COVID-19. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego 611 mikro i małych firm otrzyma unijną pomoc na utrzymanie bieżącej działalności. Na ten cel przeznaczono 19,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

więcej o: Prawie 20 mln zł dla ponad 600 mazowieckich przedsiębiorców