Informacje prasowe

Informacja prasowa - 1,6 mln zł z budżetu Mazowsza dla powiatu siedleckiego

2019.07.17 15:30 , aktualizacja: 2019.07.17 15:48

Mazowieckie programy wsparcia rozstrzygnięte. Ochrona powietrza na terenie gminy Siedlce, budowa boiska w Izdebkach-Kosnach, zakup rębaka do gałęzi ROD „Cicha Przystań”, zakup sprzętu specjalistycznego dla OSP Nowe Opole czy termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Czarnoty – to tylko niektóre inwestycje w powiecie siedleckim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Ponadto wsparcie na działania związane z ochroną powietrza trafi również do powiatów węgrowskiego i łosickiego. Dodatkowo powiaty sokołowski i łosicki otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów strażackich i remonty strażnic OSP. Dziś umowy w tej sprawie podpisały Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska – członkowie zarządu województwa mazowieckiego oraz beneficjenci z powiatu siedleckiego.

więcej o: 1,6 mln zł z budżetu Mazowsza dla powiatu siedleckiego

Informacja prasowa - 287 tys.zł z budżetu Mazowsza dla powiatu lipskiego

2019.07.17 13:50 , aktualizacja: 2019.07.17 15:24

Mazowieckie programy wsparcia rozstrzygnięte. Remont strażnicy OSP w Tymienicy, budowa placu zabaw w Siennie i siłowni zewnętrznej w Kochanówce czy remont sieci wodociągowej na terenie ROD „Słoneczny” w Lipsku – to tylko niektóre inwestycje w powiecie lipskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz beneficjenci z powiatu lipskiego. W spotkaniu wziął również udział Tomasz Śmietanka, radny województwa mazowieckiego.

więcej o: 287 tys.zł z budżetu Mazowsza dla powiatu lipskiego

Informacja prasowa - Fundusze unijne na wymianę pieców i termomodernizację komunalnych budynków mieszkalnych w Legionowie

2019.07.17 12:45 , aktualizacja: 2019.07.17 13:08

Już niebawem Legionowo otrzyma wsparcie unijne na poprawę efektywności energetycznej w komunalnych budynkach mieszkalnych. W ramach inwestycji wykonana zostanie modernizacja urządzeń grzewczych i termomodernizacja trzech obiektów mieszkalnych położonych w Legionowie przy ulicach: Przemysłowej 16, Słowackiego 13 i Przemysłowej 4. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 950 tys. zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.

więcej o: Fundusze unijne na wymianę pieców i termomodernizację komunalnych budynków mieszkalnych w Legionowie

Informacja prasowa - Prawie 940 tys. zł z budżetu Mazowsza dla powiatu zwoleńskiego

2019.07.17 11:45 , aktualizacja: 2019.07.17 18:29

Mazowieckie programy wsparcia rozstrzygnięte. Wyposażenie szkół na terenie gminy Policzna w oczyszczacze powietrza, zakup i montaż kompletnych słupków na terenie ROD „BARTEK” w Zwoleniu, remont posadzki strażnicy w OSP Czarnolas czy remont pomieszczenia świetlicy wiejskiej w Łagowie – to tylko niektóre inwestycje w powiecie zwoleńskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz beneficjenci z powiatu zwoleńskiego. W spotkaniu wziął również udział Tomasz Śmietanka, radny województwa mazowieckiego.

więcej o: Prawie 940 tys. zł z budżetu Mazowsza dla powiatu zwoleńskiego

Informacja prasowa - Rusza modernizacja oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego w szpitalu w Międzylesiu

2019.07.17 10:40 , aktualizacja: 2019.07.17 10:58

Oddziały ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym przejdą gruntowną modernizację. Inwestycja będzie możliwa dzięki wsparciu z budżetu województwa. W latach 2018-2020 władze Mazowsza na modernizację i wyposażenie szpitala przeznaczą w sumie ponad 27 mln zł. Dziś dyrektor szpitala podpisał umowę z wykonawcą.

więcej o: Rusza modernizacja oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego w szpitalu w Międzylesiu

Informacja prasowa - Ponad 3,6 mln zł dla warszawskich szkół zawodowych

2019.07.16 11:15 , aktualizacja: 2019.07.16 12:00

Staże i praktyki zawodowe, nowy sprzęt w pracowniach, kursy i szkolenia dla uczniów oraz nauczycieli – to jedne z korzyści, jakie osiągają mazowieckie szkoły zawodowe w ramach projektu prowadzonego przez samorząd województwa mazowieckiego i Agencję Rozwoju Mazowsza S.A. Tym razem z pomocy skorzysta 11 warszawskich szkół, które łącznie otrzymają wsparcie o wartości ponad 3,6 mln złotych. Umowę w tej sprawie podpisali dziś marszałek Adam Struzik, członek zarządu województwa Elżbieta Lanc, wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska oraz wiceprezes ARM S.A. Artur Andrysiak.

więcej o: Ponad 3,6 mln zł dla warszawskich szkół zawodowych

Informacja prasowa - 507 tys. zł z budżetu Mazowsza dla powiatu piaseczyńskiego

2019.07.15 15:10 , aktualizacja: 2019.07.16 09:02

Mazowieckie programy wsparcia rozstrzygnięte. Zakup sensorów z usługą monitoringu jakości powietrza dla gminy Góra Kalwaria, remont alei głównej ogrodu PAPIRUS w Konstancinie Jeziornie czy remont posadzek strażnicy w OSP Wągrodno – to tylko niektóre inwestycje w powiecie piaseczyńskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz beneficjenci z powiatu piaseczyńskiego.

więcej o: 507 tys. zł z budżetu Mazowsza dla powiatu piaseczyńskiego

Informacja prasowa - 1,1 mln zł z budżetu Mazowsza dla powiatu ostrowskiego

2019.07.15 13:30 , aktualizacja: 2019.07.16 07:55

Mazowieckie programy wsparcia rozstrzygnięte. Utworzenie parku w miejscowości Wąsewo, remont dachu strażnicy w OSP Nur, modernizacja pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej w Prostyni czy budowa placu zabaw w miejscowości Gumowo – to tylko niektóre inwestycje w powiecie ostrowskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Dziś umowy w tej sprawie podpisali Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska członkinie zarządu województwa mazowieckiego oraz beneficjenci z powiatu wyszkowskiego. W spotkaniu wziął udział radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

więcej o: 1,1 mln zł z budżetu Mazowsza dla powiatu ostrowskiego

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.