Informacje prasowe

Informacja prasowa - 18,3 mln zł z budżetu Mazowsza dla mazowieckich szpitali i instytucji kultury

2019.04.16 14:45 , aktualizacja: 2019.04.16 15:02

Podczas dzisiejszych obrad sejmiku, radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego dla szpitali i instytucji kultury. – Po raz kolejny w tym roku, przeznaczamy środki na modernizacje i zakup wyposażenia dla naszych placówek. Potrzeby jak zawsze są ogromne. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że dzięki stabilnej sytuacji finansowej możemy wspierać nasze szpitale i instytucje kultury – podkreślił marszałek Adam Struzik.

więcej o: 18,3 mln zł z budżetu Mazowsza dla mazowieckich szpitali i instytucji kultury

Informacja prasowa - 5 mln zł z budżetu Mazowsza dla działkowców

2019.04.15 14:55 , aktualizacja: 2019.04.15 15:02

W tym roku po raz pierwszy samorząd województwa mazowieckiego uruchomił nowy program wsparcia dla działkowców. W ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców można ubiegać się o wsparcie na budowę i modernizację infrastruktury ogrodowej. W puli jest 5 mln zł. Nabór trwa do 31 maja br.

więcej o: 5 mln zł z budżetu Mazowsza dla działkowców

Informacja prasowa - Nowoczesny oddział i wyremontowane gabinety w ciechanowskim szpitalu

2019.04.12 14:30

Dobiegła końca modernizacja oddziału onkologiczno-hematologicznego oraz gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, a także zakładu pomocy doraźnej. Przyjazne wnętrza, nowoczesny sprzęt medyczny i wyspecjalizowana kadra zapewni mieszkańcom subregionu ciechanowskiego opiekę na najwyższym poziomie. W uroczystym otwarciu udział wzięli marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. Koszt inwestycji to ponad 6 mln zł. Środki na ten cel pochodziły z budżetu Mazowsza.

więcej o: Nowoczesny oddział i wyremontowane gabinety w ciechanowskim szpitalu

Informacja prasowa - Starostwo i urząd marszałkowski pod jednym adresem

2019.04.12 14:20

Ciechanów wzbogaci się o nowoczesny, reprezentacyjny, energooszczędny i przyjazny mieszkańcom budynek. Taka ma być bowiem nowa, wspólna siedziba starostwa i instytucji samorządu województwa mazowieckiego. Dziś porozumienie w tej sprawie podpisał marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk i starosta ciechanowska Joanna Potocka-Rak i wicestarosta Stanisław Kęsik.

więcej o: Starostwo i urząd marszałkowski pod jednym adresem

Informacja prasowa - 5 mln zł z budżetu Mazowsza na ochronę powietrza!

2019.04.10 12:55

Samorząd Mazowsza po raz pierwszy uruchamia program wspierający działania sprzyjające ochronie powietrza – „Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019”. W puli jest 5 mln zł. Zgłoszenia będzie można składać do 15 maja br.

więcej o: 5 mln zł z budżetu Mazowsza na ochronę powietrza!

Informacja prasowa - Mazowsze wspiera strażaków

2019.04.09 13:45

Druhowie z Mazowsza są zaangażowani, świetnie przeszkoleni, ale także coraz lepiej wyposażeni. Praca strażaków wymaga jednak nieustającego wsparcia, dlatego potrzebny jest nie tylko nowoczesny sprzęt, ale też solidna baza. Dzięki środkom z budżetu województwa możliwy będzie zakup nowych wozów strażackich i ubrań ochronnych oraz remonty strażnic. Nabór trwa do 26 kwietnia br.

więcej o: Mazowsze wspiera strażaków

Informacja prasowa - Praktyki u Marszałka - ruszył nabór wniosków

2019.04.09 13:30 , aktualizacja: 2019.04.09 14:42

Właśnie ruszyła kolejna edycja programu „Praktyki u Marszałka”. Od lipca do końca września na studentów czeka 100 miejsc w urzędzie marszałkowskim w Warszawie oraz jego delegaturach. Miesiąc praktyk w urzędzie to okazja do zdobycia ciekawego doświadczenia i jednocześnie sprawdzenia swoich umiejętności. Co ważne – praktyki są płatne!

więcej o: Praktyki u Marszałka - ruszył nabór wniosków

Informacja prasowa - Dzieci w urzędzie. Urząd wspiera pracowników w czasie strajku nauczycieli

2019.04.08 14:15

Rozpoczął się strajk nauczycieli. Większość placówek oświatowych na Mazowszu jest od dziś do odwołania zamkniętych. Pracownicy urzędu marszałkowskiego, którzy nie mają co zrobić ze swoimi pociechami, mogą liczyć na wsparcie. W tej chwili zgłoszonych zostało ok. 30 dzieci. Od jutra czekają na nie ciekawe zajęcia i wycieczki.

więcej o: Dzieci w urzędzie. Urząd wspiera pracowników w czasie strajku nauczycieli

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.