Informacje prasowe

Informacja prasowa - 827,7 tys. zł z budżetu Mazowsza dla powiatu pułtuskiego

2019.07.11 13:35 , aktualizacja: 2019.07.11 15:49

Mazowieckie programy wsparcia rozstrzygnięte. Budowa boiska do piłki nożnej z nawierzchni z trawy naturalnej w miejscowości Pokrzywnica, poprawa jakości środowiska miejskiego w Pułtusku, remont bramy garażowej strażnicy OSP Zambski Kościelne czy urządzenie placu i modernizacja świetlicy wiejskiej w Gostkowie – to tylko niektóre inwestycje w powiecie pułtuskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz beneficjenci. W spotkaniu wzięli udział radni województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski i Paweł Obermeyer.

więcej o: 827,7 tys. zł z budżetu Mazowsza dla powiatu pułtuskiego

Informacja prasowa - Ponad 2,1 mln zł z budżetu Mazowsza na drogi w Garwolinie i 2 mln zł na rozbudowę Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Przyrody w Cegłowie

2019.07.11 13:20

Dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego możliwa będzie budowa dróg publicznych i dojazdowych, w tym pożarowych wraz z przystosowaniem ul. Bocznej i Przyrzecznej w Garwolinie. Inwestycja zapewni główną komunikację do zbiornika retencyjnego przy rzece Wilga. Z kolei gmina Cegłów rozbuduje Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Przyrody. Projekty otrzymały dofinansowanie w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Dziś umowę w tej sprawie podpisały Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska – członkowie zarządu województwa mazowieckiego oraz burmistrz Garwolina Marzena Świeczak i skarbnik Katarzyna Nozdryn-Płotnicka, a także wójt gminy Cegłów Marcin Uchman i skarbnik Milena Dąbrowska.

więcej o: Ponad 2,1 mln zł z budżetu Mazowsza na drogi w Garwolinie i 2 mln zł na rozbudowę Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Przyrody w Cegłowie

Informacja prasowa - 731,6 tys. Zł z budżetu Mazowsza dla powiatu grójeckiego

2019.07.11 11:40 , aktualizacja: 2019.07.11 13:54

Mazowieckie programy wsparcia rozstrzygnięte. Zakup mierników zanieczyszczenia powietrza w ramach systemu do informowania o jakości powietrza, remont elewacji strażnicy w OSP Machcin, utworzenie siłowni plenerowej we wsi Branków czy remont elektrycznej instalacji zasilającej na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Winnica- Maki” – to tylko niektóre inwestycje w powiecie grójeckim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz beneficjenci. W spotkaniu wziął udział radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.

więcej o: 731,6 tys. Zł z budżetu Mazowsza dla powiatu grójeckiego

Informacja prasowa - 286 tys. zł z budżetu Mazowsza dla powiatu kozienickiego

2019.07.11 09:50 , aktualizacja: 2019.07.11 13:51

Mazowieckie programy wsparcia rozstrzygnięte. Zakup systemu monitorującego stan jakości powietrza w gminie Garbatka-Letnisko, remont pomieszczeń socjalnych strażnicy w OSP Kozienice czy urządzenie zieleni w przestrzeni publicznej w centrum miejscowości Magnuszew – to tylko niektóre inwestycje w powiecie kozienickim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Podpisana została także umowa z gminą Policzna (powiat zwoleński) na wyposażenie szkół na terenie gminy w oczyszczacze powietrza. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz beneficjenci. W spotkaniu wzięli udział radni województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak i Tomasz Śmietanka.

więcej o: 286 tys. zł z budżetu Mazowsza dla powiatu kozienickiego

Informacja prasowa - 114 tys. zł z budżetu Mazowsza dla sołectw z powiatu legionowskiego

2019.07.11 08:50 , aktualizacja: 2019.07.11 09:01

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw rozstrzygnięty. Zakup i montaż urządzeń fitness przy placu zabaw w miejscowości Topolina, zakup strojów ludowych dla reprezentacyjnej grupy dożynkowej z Józefowa czy zakup sprzętu do organizacji spotkań kulturalno-integracyjnych sołectwa Sikory – to tylko niektóre inwestycje w powiecie legionowskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz beneficjenci.

więcej o: 114 tys. zł z budżetu Mazowsza dla sołectw z powiatu legionowskiego

Informacja prasowa - 1,5 mln zł z UE na wymianę kotłów oraz na instalacje OZE

2019.07.10 14:20 , aktualizacja: 2019.07.10 14:55

Mieszkańców gmin Korczew oraz Jabłonna Lacka czekają ekologiczne inwestycje. Do końca 2021 r. stare kotły centralnego ogrzewania zostaną wymienione na automatyczne piece spalające biomasę, olej lub wykorzystujące paliwo gazowe oraz elektryczne. Dodatkowo w ramach projektu na dachach budynków mieszkalnych montowane będą instalacje fotowoltaiczne oraz solarne. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego, gmina Korczew otrzyma na ten cel blisko 1,5 mln zł z RPO WM 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Korczew Sławomir Wasilczuk.

więcej o: 1,5 mln zł z UE na wymianę kotłów oraz na instalacje OZE

Informacja prasowa - 214 tys. zł z budżetu Mazowsza dla sołectw z powiatu nowodworskiego

2019.07.10 13:55 , aktualizacja: 2019.07.10 14:40

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw rozstrzygnięty. Budowa placu zabaw w sołectwie Secymin Polski, wykonanie mini boiska do gry w kosza w Palmirach czy zakup kontenerów szatniowych na boisko przy SP w Sowiej Woli – to tylko niektóre inwestycje w powiecie nowodworskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz beneficjenci.

więcej o: 214 tys. zł z budżetu Mazowsza dla sołectw z powiatu nowodworskiego

Informacja prasowa - Ruszyła XI edycja konkursu "Innowator Mazowsza"

2019.07.10 13:45 , aktualizacja: 2019.07.10 14:05

Samorząd Mazowsza nagrodzi najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców i naukowców. – Chcemy wspierać rozwój innowacyjności wśród przedsiębiorstw, ale też uświadamiać, jaką rolę odgrywa innowacyjność w gospodarce – podkreśla marszałek Adam Struzik. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane od 8 lipca do 19 sierpnia br.

więcej o: Ruszyła XI edycja konkursu "Innowator Mazowsza"

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.