Informacje prasowe

Informacja prasowa - Prawie 7,8 mln zł z budżetu Mazowsza na drogi dojazdowe do gruntów rolnych i małą retencję w regionie radomskim

2020.06.24 14:45

Już wkrótce, dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego w regionie radomskim zrealizowane zostaną 73 inwestycje w ramach ochrony gruntów rolnych i leśnych. Dzięki dofinansowaniu w wysokości prawie 7,8 mln zł wybudowane bądź zmodernizowane zostaną drogi w powiatach: białobrzeskim, grójeckim, kozienicki, lipskim, przysuskim, radomskim, szydłowieckim i zwoleńskim. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz beneficjenci z subregionu radomskiego.

więcej o: Prawie 7,8 mln zł z budżetu Mazowsza na drogi dojazdowe do gruntów rolnych i małą retencję w regionie radomskim

Informacja prasowa - Blisko 679 tys. zł na remonty strażnic w subregionie radomskim

2020.06.24 14:35

Dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego w wysokości blisko 679 tys. zł, w subregionie radomskim wyremontowanych zostanie 36 strażnic OSP. Dziś umowy z gminami w powiatach: białobrzeskim, kozienickim, lipskim, przysuskim, radomskim i szydłowieckim podpisał wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz beneficjenci .

więcej o: Blisko 679 tys. zł na remonty strażnic w subregionie radomskim

Informacja prasowa - Ruszyły konsultacje nowego programu ochrony powietrza dla Mazowsza. Również online

2020.06.24 09:30

Samorząd Mazowsza oddaje do konsultacji społecznych nowy program ochrony powietrza dla województwa mazowieckiego. Każdy może złożyć uwagi do projektu. Konsultacje ruszyły 22 czerwca i potrwają do 13 lipca br. Odpowiedzi na pytania dotyczące programu będzie można uzyskać również podczas planowanego na piątek, 26 czerwca br. spotkania informacyjnego online.

więcej o: Ruszyły konsultacje nowego programu ochrony powietrza dla Mazowsza. Również online

Informacja prasowa - Konkurs dla młodych i kreatywnych artystów

2020.06.23 08:20

Samorząd Mazowsza ogłosił konkurs dla młodych utalentowanych twórców. Nabór wniosków do IV edycji Nagrody Twórczej już ruszył i potrwa do 15 lipca br. Do zdobycia są trzy nagrody pieniężne po 9 tys. zł.

więcej o: Konkurs dla młodych i kreatywnych artystów

Zaproszenie - Budżet Obywatelski Mazowsza na ostatniej prostej

2020.06.22 12:45 , aktualizacja: 2020.06.22 13:00

Tylko do końca czerwca można składać propozycje projektów do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W puli jest 25 mln zł. Do tej pory złożonych zostało 49 projektów. Mieszkańcy Mazowsza kończą prace nad kolejnymi stoma – Jako jeden z niewielu regionów zdecydowaliśmy się uruchomić w tym roku budżet obywatelski. Mimo trwającej epidemii, nie rezygnujemy z jego realizacji. Dlatego zachęcam Państwa do aktywnego udziału w tym projekcie. Zostało jeszcze tylko parę dni na zgłaszanie swoich pomysłów – zachęca członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

więcej o: Budżet Obywatelski Mazowsza na ostatniej prostej

Informacja prasowa - 8 mln zł od samorządu Mazowsza na rozbudowę szpitala i bulwary w Nowym Dworze Mazowieckim

2020.06.19 14:05

Budowa bulwarów w Nowym Dworze Mazowieckim i rozbudowa Nowodworskiego Centrum Medycznego to inwestycje, które będą realizowane dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Wartość obu projektów to prawie 26 mln zł, z czego blisko 8 mln zł wyniesie dofinansowanie z budżetu województwa. Dziś umowy z beneficjentami podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

więcej o: 8 mln zł od samorządu Mazowsza na rozbudowę szpitala i bulwary w Nowym Dworze Mazowieckim

Informacja prasowa - 14 mln zł od samorządu wojewódtwa na drogi w powiatach ciechanowskim i żuromińskim oraz gminach Sońsk, Siemiątkowo, Glinojeck

2020.06.18 15:50

Dobre wieści dla mieszkańców subregionu ciechanowskiego. Już niebawem w powiatach żuromińskim i ciechanowskim przebudowane zostaną drogi. Dodatkowo w Szkole Podstawowej w Siemiątkowie powstanie nowa stołówka. Wartość wszystkich projektów to ponad 27 mln zł, z czego 14 mln zł wyniesie dofinansowanie z budżetu województwa. Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach programu wsparcia samorządu Mazowsza. Dziś umowy z beneficjentami podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

więcej o: 14 mln zł od samorządu wojewódtwa na drogi w powiatach ciechanowskim i żuromińskim oraz gminach Sońsk, Siemiątkowo, Glinojeck

Informacja prasowa - 7,8 mln zł na budowy i przebudowy dróg w Węgrowie, Łosicach i Sadownem

2020.06.17 15:25

W Węgrowie, Łosicach i w Sadownem przebudowane zostaną drogi. Wartość wszystkich projektów to 13,3 mln zł, z czego ponad 7,8 mln zł wyniesie dofinansowanie z budżetu województwa. Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach autorskiego programu wsparcia samorządu Mazowsza. Dziś umowy z beneficjentami podpisały członkowie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.

więcej o: 7,8 mln zł na budowy i przebudowy dróg w Węgrowie, Łosicach i Sadownem